Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
2018 yazında dudaklar ön planda
2018 yazında dudaklar ön planda
‘Yeni sezonda bizi hangi makyaj trendleri bekliyor?’, ‘Pratik güzellik tüyoları neler?’... İşte bu soruların cevaplarını öğrenmek ve çok daha fazlası için 14 yıldır kozmetik sektöründe yer alan Sephora Avrupa Pro Team Üyesi Murat Bekler’le sohbet ettik…
Hale Ceylan BARLAS
Güzellik 24 Mart 2018 - 05:02

– Bu yaz ön plana çıkacak makyaj trendleri neler?

Göz makyajında grafik eyelinerlar, saten yapıda ve hafif ışıltılı farlar, karıştırılmış kalem dokularını çok sık göreceğiz. Dudaklarda mat görüntü ön planda fakat parlak ve nemli dokular da kullanılacak. Doğal görünüm ve abartı renkli rujlar bu yılın trendleri arasında. Dudaklarda da gloss dokular ve ışıltılar sıkça karşımıza çıkacak. Gözde ve ciltte yaratılan etki dudak makyajında devam ettirilecek.

katvond

– Abartılı renklere örnek verebilir misiniz?

Moru, kırmızıyı, siyaha yakın mürdümü, vişne rengini, ombre dudakları ve neon renkleri çok sık göreceğiz. Bu renkleri cesurca kullanabilirsiniz.

– Mercedes Moda Haftası kapsamında yer alan Nihan Buruk defilesinin güzellik partneri ve makyaj sponsoru oldunuz. Defile davetlilerini ne gibi sürprizler bekliyor?

Nihan Buruk'la ilgili koleksiyonu hazırlarken, onun ilham aldığı kaynaklardan esinlendim. Koleksiyonun adı ‘La Nuit' (Gece). Nihan bana anlattığı hikayeyle nasıl bir kadın ve erkek görmek istediğini anlattı. Böylece kafamda bir konsept oluştu ve koleksiyonu da bu konsepte göre hazırladım.

Çift renkli dudaklar

– Çift renkli dudak trendini biraz açar mısınız?

Çift renkli dudak trendinin diğer adı da ombre dudak makyajı uygulaması. Bu yılın öne çıkan uygulamalarından olan çift renkli dudaklarda, birçok renk aynı anda kullanılabiliyor. Bu uygulamayı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, aynı dokuya sahip rujlar kullanmak.

– Bir kadının makyaj çantasında neler olmazsa olmaz?

Fondöten, allık, kapatıcı, far, maskara, pudra, ruj ya da parlatıcı.

pullu-makyaj

5 dakikada pratik makyaj

– 5 dakikada pratik bir makyajın tüyoları neler?

Bunun için nemlendirici, fondöten, maskara ve bronzlaştırıcı gerek. Tüm makyajınızı bu ürünlerle pratik bir şekilde ve 5 dakikada yapabilirsiniz. Bu makyaj öncesinde yüz ve göz şeklinizi iyice tanımalı ve hangi renklerin size uygun olduğunu bilmelisiniz.

– Kadınlar makyaj yaparken nelere özen göstermeli?

Öncelikle her kadın kendine yakışan makyaj tarzını bilmeli. Bir diğer önemli nokta ise abartıdan uzak durmak. Yüzünüzü tamamen boyamak yerine küçük dokunuşlarla büyük değişiklikler yapılabileceğinizi bilmeniz ve uygulamanız yeterli.