Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Aldatılma sonrası boşanma estetiği ile ilgili merak edilenleri sorduk
Aldatılma sonrası boşanma estetiği ile ilgili merak edilenleri sorduk
Son günlerde gündeme damgasını vuran boşanma estetiği konusunu ele aldık. 'Boşanma estetiği diye bir şey var mı?', 'Kadınlar boşandıktan sonra neden estetik yaptırıyor?', 'En çok hangi bölgeler estetik için talep görüyor?' tüm soruların cevaplarını Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu'ndan öğrendik...
Hale Ceylan BARLAS
Güzellik 10 Ocak 2019 - 09:49

Geçtiğimiz hafta Seren Serengil’in hesabından yaptığı bir paylaşım sosyal medyayı ayağa kaldırdı… Instagram’ın story bölümünden yaptığı paylaşımda kadınlara bir çekiliş yapacağını yazdı ve ekledi: “Takipçilerim arasından eşinden aldatılarak ayrılmış olan 1 kişiye dudak dolgusu, burun dolgusu ve çene dolgusu hediye ediyorum.”
estetik2Bu durum sadece kadınları değil herkesi oldukça rahatsız etti. Kimi Serengil’i haklı buldu ve kocası tarafından beğenilmeyen ve aldatılan kadının soluğu estetisyenlerde aldığını söyledi, kimi de bunu kadınlara yapılan bir hakaret olarak gördü.

Şeyma Subaşı’nın, boşanma sonrası burun estetiği yaptırdığı iddiaları da bir anda gündeme ‘Boşanma sonrası estetiği’ni getirdi. Aldatılma sonrası estetiğin oldukça yaygın olduğuna değinen Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu, “Amerika’da buna ‘İntikam estetiği’ diyorlar. Kadınlarda aldatılma sonrası boşanmalarda, kıskandırma istediği doğduğu için bu ismin verildiğini söylüyor. İşte aldatılma sonrası boşanma estetiği ile merak edilenler…
estetik3Öncelikle aldatılma sonrası boşanma sonrası estetiği diye bir şey var mı?
Tıpta boşanma sonrası estetiği gibi bir kavram yok. Ancak kadınlarımız, boşanma gibi duygusal bir dönem sonrasında yani bir devrin bitiminde hayatlarında güzel bir sayfa açmak ya da renk katmak için bazı estetik uygulamalara ihtiyaç duyabiliyorlar. Amerika'da yapılan araştırmalar sadece boşanma değil, doğum ya da işten ayrılma sonrası süreçlerde de kadınların kendilerini daha estetik gösterecek uygulamaları tercih ettiğini gösteriyor. Kimse bir iş görüşmesine saçı başı dağınık gitmez değil mi? Bu tip süreçlerde de sadece kadınlar değil erkekler de başlangıçlar için güzel dokunuşlara ihtiyaç duyabiliyorlar.

Peki aldatılıp boşanan kadınlar genelde en çok nerelerine estetik yaptırıyor?
Genel olarak boşanma sürecindeki kadının yaşına bakmak lazım. 40'lı yaşlarında boşanmış bir kadın daha çok meme büyütme ve dikleştirme, burun estetiği ya da botoks gibi işlemleri tercih ediyor. 50'li yaş sonrasında ise karın germe, liposuction, meme estetiğinin da olduğu vücut şekillendirme ile yüz germe ameliyatlarını yaptırabiliyor. Kısacası kişinin yaşına uygun seçenekler öncelik kazanıyor. Ancak genel olarak en çok meme dikleştirme, karın estetiği, göbek eritme ile botoks ve dolgu yapıyoruz.
estetik4Önceden boşanma sonrası saç kestirme ya da saç boyatma varken peki ne oldu da iş bir anda estetiğe döndü?
Çünkü artık kadınlar için boşanma süreci ve sonrası bir yas dönemi değil. Hayatlarında yeni başlangıç yaptıkları bir dönem. Ameliyat tekniklerinin daha konforlu olması ya da dolgu, botoks gibi cerrahi olmayan işlemlerin başarılarının yüksek olması onları olumlu etkiliyor. Kadınlar, kendi bedenlerinden başlayarak hayatlarında inisiyatif alıyorlar. Bu dönemlerden sonra yüzde yaşlanma karşıtı kolajen uygulamaların yanında burun estetiği ameliyatı, meme estetiği ameliyatı ya da yüz germe ameliyatı gibi işlemlere rağbet artıyor.

Estetik yaptıran kadınlarda ne gibi olumlu değişimler oluyor?
Süreç şöyle; duygusal olarak yıpranmış bir kadın hayatını onarmaya kendi bedeninden ve ruhundan başlıyor. Yapılan olumlu değişiklikler kişinin modunu, duygusal durumunu ve özgüvenini olumlu olarak besliyor, yükseltiyor. Kadınlar, yeni başlangıçlar için ihtiyaç duyduğu bileşenleri estetik plastik cerrahı ile planlıyor. Bunun sonunda elde ettikleri sonuç; ayakları üzerinde duran, kendine saygılı ve estetikle tamamlanmış sağlıklı bir görüntü. Güzel olmak kadınların hayatlarının her döneminde iyi geliyor.
estetikEstetik öyle çok da uygun bir deşarj olma yöntemi değil. Peki nasıl bütçelerle yapılıyor estetik?
Bütçe kişinin kendi durumuyla ilgili. Çözüm her zaman cerrahi yani ameliyat olmayabilir. Mesela dolgu, kolajen ve halk arasında botoks olarak bilinen botulinum toksin uygulamaları yüzde çok güzel sonuçlar almamızı sağlıyor. Kırışıklıları giderip yüzde belirgin bir dolgunluk ve sağlıklı görüntü veriyor. Göz çevresindeki kırışıklıklar giderildiğinde ortaya çıkan gençlik tüm yüzü etkisi altına alıyor. Kişinin bütçesi uygunsa ve ihtiyacı varsa; burun, meme ameliyatı, vücut şekillendirme ameliyatı ya da liposuction gibi ameliyatlar yapıyoruz. Eskiye nazaran daha hızlı ve konforlu iyileşme süreleri sonuçları kesin ve kalıcı olan ameliyatları daha çekici kılıyor. Araştırmalar sadece boşanmış kadınların değil vücutlarında belirgin estetik sorunları olan kişilerin sorunların giderilmesi ile kendilerini daha mutlu hissettiklerini ve özgüvenli olduklarını gösteriyor. Yaşam kalitesi yükselen kadın hayatının geri kalanında daha mutlu oluyor. Kim hayata daha iyi başlamak istemez ki?

Son güncelleme: 13:04 - 10.01.2019