Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ameliyatsız yüz ve vücut germe artık mümkün
Ameliyatsız yüz ve vücut germe artık mümkün
Yüz ve vücut germe ameliyatlarından çekinenler için artık yepyeni bir alternatif var. 'Thermi tight' yöntemiyle acısız bir şekilde daha gergin ve genç bir görünüme kavuşmak artık mümkün…
Güzellik 27 Mayıs 2018 - 05:44

Dr. Eylem ACAR

Nasıl uygulanır?

‘Thermi tight', dünyada ilk kez FDA onayı almış, ısı enerjisini kontrollü bir şekilde direkt olarak deri altına verebilen bir teknolojidir. Isının kontrol altında olması, farklı alanlarda güvenli bir şekilde tedaviyi mümkün kılar. Bu yöntemle yumuşak dokuda sıkılaştırma ve yağ eritme estetiği yapılabildiği gibi, aşırı terleme tedavisi, vajina ve cilt sıkılaştırma gibi farklı uygulamalar da yapılabilir. Sistem, mikro enjeksiyonlarla ısıyı cilt altında istenilen derinliğe ve ısı derecesinde güvenli bir şekilde gönderir. Yöntem, ultrason enerjisi sayesinde cildin derinlerindeki destek tabakalarını uyarır.

genel

İşlem ne kadar sürer?

Uygulama bir saatten daha kısa zamanda tamamlanır. Bazı ender durumlar dışında iyileşme sürecine ihtiyaç olmaz. Çok ince uca sahip başlık cildin altına yerleştirilir. Ardından radyofrekans enerjisi hedef dokuya uygulanarak; hemen oluşan küçültme etkisi meydana getirilir. Sonuçlar hemen görülür ve zaman ilerledikçe daha da iyi sonuçlara ulaşılır.

islem-ne-kadar-surer

Ne kadar kalıcıdır?

Ciltteki sarkmalara karşı üç boyutlu etki yaratılır. Tedavinin sonuçları birkaç yıl boyunca kalır.

ne-kadar-kalici

Güvenli bir yöntem midir?

Cilt altına enerjiyi gönderen kanüllerin üzerinde bulunan termostat, saniyede 12 kez ısı ölçümü yaparak ısıyı görüntüler ve doku içerisinde istenilen seviyenin üzerine çıkmasını engeller. Termal kamera ise cilt yüzeyindeki ısıyı görüntüler. Isı haritası renkli olarak ekranda görüntülendiği gibi dijital olarak da okunabilir. Cihazın sinir stimülatörü sayesinde sinirlerin yerleri tespit edilir ve hastada sinir hasarı oluşma riski ortadan kaldırılır. Cilt altına enjekte edilen ısının seviyesi, homojenliği tam olarak kontrol altında ve görüntülenebilir olduğu için etkinlik kesin, güvenlik maksimumdur. Lokal anesteziyle yapılan uygulama sonrasında hastalarda hafif bir ödem ve kızarıklık oluşabilir. Ancak bu durum 24-48 saat içerisinde normale döner.

guvenli-yontem