Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yaş 72 ama…
Yaş 72 ama…
Cher ve Ajda Pekkan... İkisi de 1946 doğumlu, ikisi de yıllara meydan okuyor, ikisi de gençlere taş çıkartıyor. Yorulmadan konserlerine devam eden, marka işbirlikleriyle ve yaptıkları tasarımlarla hayranlık uyandıran iki yıldızın pek çok ortak özelliği var…
Hale Ceylan BARLAS
Güzellik 27 Mayıs 2018 - 06:42
shutterstock_738014725

Değişmeyen tek şey saçlar

Cher'in uzun siyah saçları, Ajda Pekkan'ın ise orta boy sarı saçları çoğunlukla aynı kaldı. Stilleri ise hep ilham verdi… Örneğin 1973'teki Golden Globe Awards'a crop top bir üst, düşük bel İspanyol paça bir pantolon ve omuzlarına aldığı bir ceketle katılan Cher'in stili şu an bile pek çok isme ilham veriyor. ‘Paris'te Son Tango’ galasındaki stili, günümüzde benimsenen bir tarz.

resimid_1440435

Fit vücutlar

Yaşlarına rağmen fit vücutlarıyla dikkat çeken ikili, hemen hemen her kıyafeti başarıyla taşıyor. Sahnede mayo giymekten, dekolte tercih etmekten asla vazgeçmeyen iki efsane isim, ki zaten vücutları genç bir kadının vücuduyla neredeyse eş değer, yeni nesle ilham vermeye devam ediyor.

Modaya yön veriyorlar

Ajda Pekkan, 1960'ların özgür ruhunu stiline taşımış, mini elbiseleri, üzerine oturan kıyafetleriyle dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Pekkan aynı zamanda görkemli şapkaları hayatımıza sokan isimlerden de biri… Günümüzde askılı uzun elbiseler yeniden trend oldu. Süperstar, bu tarz elbiseleri de yine 1970'lerde benimsemiş ve sık sık kullanıyordu.

spl1017714_020

İkisi de tasarımcı

Cher ve Ajda Pekkan'ın bir ortak özelliği de ikisinin de markalar için özel koleksiyonlar hazırlamış olmaları. Cher'in ayrıca kendine ait bir de eşarp ve giyim markası var. Çalışmaya, üretmeye devam eden bu iki kadının enerjisini Cher şu sözlerle çok güzel özetlemiş: “Rakamlara fazla önem vermeyin! Gerisi kolay…”

basliksiz-3