Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
12. Contemporary Istanbul’un VIP açılışına yoğun ilgi
12. Contemporary Istanbul’un VIP açılışına yoğun ilgi
Çağdaş sanatın en iyi örneklerini İstanbul'da bir araya getirmek, İstanbul'u çağdaş küresel sanat merkezi olarak konumlandırmak amacıyla gerçekleşen 12. Contemporary Istanbul'un (CI) VIP açılışı yapıldı.
Kültür Sanat 14 Eylül 2017 - 14:04

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen 12. Contemporary Istanbul, 42’si yabancı toplam 73 galeri, bin 500 eseri sanatseverlerle buluşturdu.

Contemporary Istanbul Ön İzleme adıyla gerçekleşen VIP açılışına, aralarında iş adamı Ali Koç, sanatçı Engin Altan Düzyatan, Cem Yılmaz, Koleksiyoner Berrak Nezih Barut, Elif Dürüst, Leyla Alaton, Murat Özyeğin, karikatürist Erdil Yaşaroğlu’nun da bulunduğu çok sayıda isim katıldı.

Bugün kapılarını herkese açan ve 3 gün boyunca çağdaş sanatı izleyicilerle buluşturacak olan Contemporary İstanbul kapsamında Maçka Sanatçılar Parkı’nda da Şişli Belediyesi’nin katkısıyla Beşinci Element Sergisi dün sanatseverlerle buluştu.

10 yıldır düzenlenen CI Dialogues bu yıl ‘MOVEMENT” / “HAREKET’ ana temasıyla yola çıkıyor.

diyalog
Collectors' Stories Kitabı: 2016 yılında 11. yaşınıCollectors' Stories isimli heyecan verici projeyle karşılamış olanCI, bu yıl 12. yaşını ise CI Yayınları'nın ilk kitabı olanCollectors' Stories ile kutluyor.

Bu yıl dikkat çeken bölümlerden birisi de Plugin. Beşinci senesinde yeni medya sanatının dikkat çeken eserlerine ev sahipliği yapıyor. Ceren ve Irmak Arkman'ın üçüncü kez küratörlüğünü üstlendiği Plugin, Siemens Markalı Ev Aletleri sponsorluğunda Contemporary Istanbul'un geleceği kucaklayan bir uzantısını oluşturuyor.

Fuarın dikkat çeken sanatçılarından birisi Didem Yağcı’ydı. Alan İstanbul'un standında eserleri sergilenen Yağcı, eserlerinde keçe ve kitap sayfaları gibi geçmişe dönük aidiyeti olan malzemeler kullanarak geleneksel resim sanatının algılanış biçimini değiştirmeyi amaçlıyor.

didemyagciRessam Seval Özcan, tuval üzerinde farklı dokular ve katmanlarla dünyanın ve insanlığın sessiz çığlığını yansıttığı tablolarıyla 12’inci kez düzenlenecek olan Contemporary Istanbul’da yer aldı.

Özcan’ın eserlerini de birçok ünlü isim inceledi.

sevalozcanBAKSI Müzesi ‘Ayağımdaki Diken Sergisi’ eserleri ile 12. Contemporary Istanbul çağdaş sanat fuarında 3 eserle yer alıyor.

baksi