22. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncuları Ödülleri sahiplerini buldu

'Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri'nin 22.si gerçekleşti. 'Komedi' kategorisinde 'Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu' Şebnem Bozoklu, 2Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu' Zafer Algöz olurken, Onur Ödülü’ne Gülriz Sururi layık görüldü. 

22. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncuları Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye'de tiyatro ve sinema dallarında en uzun soluklu ve sadece oyuncu ödülleri veren tek organizasyon olan ‘Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nin 22.si, önceki akşam Akatlar MKM’ de gerçekleşti. Sunuculuğunu Yekta Kopan'ın yaptığı gece de oyuncu Mert Fırat piyano eşliğinde seslendirdiği ‘Sensiz Saadet Neymiş’ adlı şarkıyla gecenin sürprizlerinden oldu.

mertfiratÖDÜL VERECEĞİM KİŞİ SÜRPRİZ

Tören öncesi soruları yanıtlayan Fırat, ”Benim için çok değerli ve Sadri Alışık’ın ismiyle devam eden bir ödül töreni. Ben bu gece ödül vereceğim ama kime vereceğimizi bilmiyorum. Bu ödül töreninin öyle bir özelliği var. Ödül vereceğiniz kişi tamamen sürpriz” dedi.

‘SADRİ BİZDEN ÇOK İLERİYDİ’

Duayen sunucular Halit Kıvanç ve Erkan Yolaç’ta geceye katılanlar arasındaydı. ”Böyle bir gecede olduğumuzu için çok mutluyuz. Ama keşke bu gece bir kutlama gecesi olsaydı da Sadri’de aramızda olsaydı. Sadri bizden çok ilerideydi: biz sunucu olduk. Sadri aktör oldu, artist oldu” diyerek salona giriş yaptılar.

sukranovali‘ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLMEK GURUR VERİCİ’

Güzel oyuncu Şükran Ovalı’da gecedeydi. Ovalı, ”Ekşi Elmalar” filmi ile ödüle layık görüldük. Biz filmde 3 kardeşi oynadık. Farah Zeynep, Songül Öden, ve benim ödüle layık görülmem ayrıca bir gurur verici oldu bizim için” dedi.

sadrialisikcemyilmazTİYATRO AĞIR BASIYOR

Yakışıklı oyuncu Alican Yücesoy’da geceye katılanlar arasındaydı. Yücesoy, ”Bu sene aday değilim ama bir özel ödül alıyoruz. ”Gülünç Karanlık” ekibi olarak bir özel ödül alacağız” dedi. Sinema ve tiyatro ödüllerinin önemini de dile getiren oyuncu, ” benim için ikisi de önemli ama bu işin mutfağı tiyatro olduğu için tiyatro biraz daha ağır basıyor” dedi.

vildanataseverHERKESİN HEYECANINI İÇİMDE HİSSEDİYORUM

Güzel oyuncu Vildan Atasever’de geceye katılanlar arasındaydı. Soruları yanıtlayan Atasever, ”3 aydır. film seyrediyorum. Herkesin heyecanını görebiliyorum ve yüreğimde hissediyorum” dedi. Gazetecilerin ”Seçici kurulda olmaz zor mu?” sorusuna oyuncu, ”Kolay değil, filmleri 3 boyutlu izliyorsunuz ama keyifli aynı zamanda. Ve herkesin ortak kararıyla alınan kararlar olduğu için benim için mükemmel geçti diyebilirim” dedikten sonra salona giriş yaptı.

celiletoyon

‘GİTTİKTEN SONRA DERİN BİR ÇİZİK ATTI’

‘Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülü’nü usta sanatçı Celile Toyon aldı. Toyon, “Çolpan, gittikten sonra derin bir çizik attı bize. Unutulmazdı, unutulmayacak. Ayrıca Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülü'ne layık görüldüğüm içinde çok mutlu ve onurluyum” dedi.

EN KOMİK KADIN BOZOKLU

‘Komedi’ dalında Yılın En İyi Kadın Oyuncusu Ödülünü’, ‘Albüm’ filmindeki rolüyle Şebnem Bozoklu alırken, Dram kategorisinde en iyi kadın oyuncu ‘Kasap Havası’ yapımında yer alan Şenay Gürler oldu. Tiyatro dalında Onur Ödülü'ne layık görülen usta sanatçı Gülriz Sururi, “Yıllardır çizgisini bozmayan Sadri Alışık Oyuncu ödüllerini bugünlere getiren Kerem ve Çolpan'a teşekkür ediyorum. Sadri Alışık Onur Ödülü'nü onurla alıyorum” açıklamasını yaptı.

sadrialisiksebnembozokluDRAMDA EN İYİLER BELLİ OLDU

‘Dram’ kategorisinde ‘Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Ödülü’ ise Caner Cindoruk’un oldu. ‘Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu’ ödülüne Tülay Günal, ‘Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ ödülüne ise ‘İsimsizler’ dizisinde ‘Derman’ karakterini canlandıran Musab Ekici layık görüldü. ‘Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu’ Suzan Aksoy, ‘Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ Emrah Kaman ve Rana Cabbar oldu. Tiyatro ödüllerinde, Başak Kıvılcım Ertanoğlu ‘Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu’, Celal Kadri Kınoğlu ‘Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ olurken, Seda Türkmen ‘Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu’, Deniz Hamzaoğlu da ‘Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ ödüllerini aldı.

ONUR ÖDÜLLERİ

‘Sinema’ dalında Hülya Uçansu ile Engin Çağlar ‘Onur Ödülü’, Okan Yalabık ‘Ayhan Işık Özel Ödülü’, Selim Kaya ‘Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü’, Farah Zeynep Abdullah, Songül Öden ve Şükran Ovalı da ‘Seçiçi Kurul Özel Ödülü’ aldı. ‘Üstün Akmen Genç Oyuncu Ödülü’ Berker Güven ve Yağmur Anaz’a verildi.

sadrialisiksenaygurler 21. Afife Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu İlginizi Çekebilir 21. Afife Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu