Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Berrak Tüzünataç ‘davetkar’ başlık açıklaması
Berrak Tüzünataç ‘davetkar’ başlık açıklaması
Ünlü oyuncu Berrak Tüzünataç, NTV'nin Twitter hesabından paylaştığı 'Berrak Tüzünataç'ın davetkar beyaz stili' haberi sonrası ilk kez konuştu.
Kültür Sanat 23 Şubat 2018 - 19:01

NTV’nin Twitter hesabından paylaştığı ‘Berrak Tüzünataç’ın davetkâr beyaz stili’ haberi cinsiyetçi bir dil kullanıldığı için oldukça tepki görmüş, Tüzünataç da bu tepkiler üzerine, yine Twitter hesabından “Basınımızda böyle bir üslup oldukça başka bir tacizciye ihtiyacımız yok. Üslupla ilgili uyaran her cevap için teşekkürler, iyi ki varsınız” yanıtını vermişti.

Yaşanılanların akabinde yeniden tweet atan NTV, “Bugün Vogue Türkiye ve NTV Yaşam sosyal medya hesaplarından yayınlanan Berrak Tüzünataç’ın stili ile ilgili moda amaçlı haberimizin başlığında ifade yanlışlığı olmuştur. Bu yanlış anlaşılmadan ötürü kendisinden özür dileriz” açıklamasını yapmış, Tüzünataç da bu açıklamaya, “Bu özrün benim şahsım için önemi dışında, bu türk durumların tamamı için bir örnek olmasını diliyorum. Basının kelimelerini seçerken, toplum üzerindeki etkisinin sorumluluğunu unutmamasına vesile olmasını umuyorum. Özrün ayıp değil, bir erdem olduğunu hatırlatması dileğiyle, size teşekkürler” demişti.

‘DİYALOG İÇİN BAŞLANGIÇ OLSUN’

Tüzünataç, bu gelişmelerden sonra DW Türkçe’ye yaptığı açıklamada “Artık kamuoyu vicdanında bu olayların ters etki yaptığını görmek beni çok mutlu etti ve bu kadar ses getirdiğini görünce tüylerim diken diken oldu! Normalde değil özür dilemek, düzeltme bile yapılmıyor. Özür için teşekkür ediyorum. Bu özrün örnek ve nazik bir diyalog için başlangıç olmasını istiyorum” dedi.

Medyanın kadına yönelik şiddete ön ayak olabilecek söylemlere karşı durması gerektiğini ifade eden Tüzünataç, “Medya lafa geldiğinde kadına şiddete, tecavüze, tacize karşı. Eğer samimi iseler önce kendi üstlerine düşeni yapmalılar. Seçtikleri her kelimenin toplum üzerindeki etkisinin sorumluluğunu taşımalılar” ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 19:03 - 23.02.2018