Sözcü Plus Giriş

Boykot iddiasına Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar’dan açıklama geldi

Ünlü komedyen Yılmaz Erdoğan'ın yeni filmi Organize İşler 2: Sazan Sarmalı'nın vizyon tarihinin; film yapımcılarıyla salon işletmecilerinin anlaşmazlığı yüzünden ertelendiği iddia edildi. Haklarının verilmediğini, promosyonlarla bilet fiyatlarının sürekli yükseltildiğini savunan film yapımcılarının boykot kararı aldığına yönelik iddia ortaya atıldı. Konuyla ilgili ilk paylaşımlar Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar'dan geldi.

Güncellenme: 10:08, 28/12/2018
Boykot iddiasına Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar’dan açıklama geldi

Pazartesi günü Yılmaz Erdoğan’ın merakla beklenen filmi Organize İşler 2: Sazan Sarmalı’nın vizyon tarihinin ertelendiği duyuruldu. Dün ise film yapımcılarıyla salon işletmecileri, özellikle de Mars Grubu’nun birbirine girdiği öne sürüldü. Haklarının verilmediğini, promosyonlarla bilet fiyatlarının sürekli yükseltildiğini söyleyen film yapımcılarının boykat kararı aldığı iddia edildi.

“MISIRA DEĞİL FİLME BİLET ALAN MİLYONLARCA SEYİRCİMİZE…”

Konuyla ilgili ilk paylaşım Cem Yılmaz’dan geldi. Oyuncu, yapımcı ve komedyen Cem Yılmaz, dün Twitter’dan yaptığı açıklamada ‘Kaçamak ve 2 Arada’ isimli 60 dakikalık ve bağımsız hikayelere sahip Karakomik Filmler serisinin 6 aydır süren çekimlerinin bugün biteceğini söyledi. Filmin afişini paylaşarak ekip arkadaşlarına teşekkür eden Yılmaz, “Emek verdiğimiz filmlerin en adaletli şekilde seyircisiyle buluşacağı günü bekliyorum. Film bizim, film sizin. Mısıra değil filme bilet alan milyonlarca seyircimize sorumluluğumdur” dedi.

“EN YAKIN SALONA SORARSINIZ”

45 yaşındaki komedyen, filmin vizyon tarihi için ise “En yakın sinema salonuna sorarsanız size tarih vereceklerdir”ifadelerini kullandı. Yılmaz daha önce filmin ocak ayında vizyona gireceğini açıklamıştı.
cemyilmaz
“KESİN BİR KARAR YOK”

Yılmaz’ın ardında ise Şahan Gökbakar ayrıntılı bir açıklama yaptı. 38 yaşındaki yapımcı ve oyuncu “Evvelki günlerde ve özellikle bugün yapımcılar ve sinema işletmeleri arasında anlaşmazlıklar olduğu ve yapımcıların filmlerini çıkmama kararı aldığı yönünde haberler basında geniş yer almıştır. Bu haberlerde şirketimiz Çamaşırhane Film, Şahan Gökbakar ve 2019 yılında vizyona girmesi planlanan Recep İvedik 6 filmiyle ilgili çeşitli yorum ve ifadeler bulunmaktadır. Tüm sinema işletmeleri ve şirketimiz arasında devam eden müzakere süreçleri henüz sonuçlanmadığı için şirketimiz tarafından alınmış kesinleşen bir karar bulunmamaktadır” dedi.
sahan1
“GÖSTERİMLE İLGİLİ KARARIMIZI AÇIKLAYACAĞIZ”

Gökbakar sözlerine şöyle devam etti “İlerleyen süreçte her türlü ticari ve hukuki yolu değerlendirerek bir sonuca vardığımız takdirde geniş bir basın toplantısı yaparak hem soruna açıklık getirecek hem de filmimizin gösterimi ile ilgili kararımızı birinci ağızdan siz değerli kamuoyua aktaracağız”

İşte boykot kararı aldığı iddia edilen filmler…

cicere

Çiçero (Erdal Beşikçioğlu)

biraskikihayat

Bir Aşk İki Hayat (Bergüzar Korel, Engin Akyürek)

candostlar

Can Dostlar (Güldüy Güldüy ekibi)

Kara Komik Filmler (Cem Yılmaz)

Kara Komik Filmler (Cem Yılmaz)

karakomikfilmler

Kara Komik Filmler (Cem Yılmaz)

mucize2

Mucize 2: Aşk (Mahsun Kırmızıgül)

organizeisler

Organize İşler 2: Sazan Sarmalı (Yılmaz Erdoğan)

recepivedik6

Recep İvedik 6 (Şahan Gökbakar)

Öldür Beni Sevgilim (Murat Boz, Seda Bakan)

Öldür Beni Sevgilim (Murat Boz, Seda Bakan)

Yayınlanma Tarihi:09:55,