Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Büyüleyici bir resital
Büyüleyici bir resital
Oya Bale Okulu öğrencileri ve mezunları ‘Yılsonu Resitali’nde klasikten moderne, İspanyol danslarından çiftetelliye büyüleyici bir gösteriye imza atacak.
Kültür Sanat 18 Haziran 2019 - 16:40

Resital; 22 Haziran'da saat 16.00 ve 19.00'da Kozyatağı'ndaki Kozzy AVM Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Sahnesi'nde gerçekleşecek. Ünlü balerin Oya Ölçen'in koreografisini üstlenip, asistanı Hüseyin Tuncer'le hazırladığı gösteride, yaşları 4 ile 64 arasında değişen 50 öğrenci sahne alacak. Resitalde minik öğrencilerinin Fındıkkıran ve Damdaki Kemancı'yı sahneleyeceğini belirten Oya Ölçen; şöyle konuştu: Balede 52'nci yılım. Bugüne kadar yetiştirdiğim öğrencilerimin bazıları öğretmenlik, bazıları Avrupa'da bazıları da Devlet Opera ve Balesi'nde görev yapıyor. Balenin ruh ve beden sağlığına katkısı büyük. Her sezon hazırladığımız resitallerle sahne deneyimi kazanan öğrencilerimin kendilerine güveni gelişiyor. Bu da bana büyük gurur ve mutluluk veriyor” diye konuştu.