Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
CHP’li vekiller imzayı Enis Berberoğlu için attı
CHP’li vekiller imzayı Enis Berberoğlu için attı
CHPli vekiller, 315 gündür Maltepe Cezaevi'nde tutuklu olan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu için 23. TÜYAP Kitap Fuarı'nda bir araya geldi ve vatandaşlara Berberoğlu'nun kitaplarını imzaladı. 
Kültür Sanat 23 Nisan 2018 - 15:48

GÖKMEN ULU / İZMİR

CHP’nin İzmir milletvekilleri Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Atila Sertel, Musa Çam ile Eskişehir milletvekili Utku Çakırözer ve İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş, 23. TÜYAP Kitap Fuarı’nda vatandaşlarla buluştu. MİT TIR’ları görüntülerini Cumhuriyet gazetesi eski genel yayın yönetmeni Can Dündar’a verdiği iddiasıyla tutuklu olan CHP İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu’nun ‘Siz Yürürken, Ben Yatarken’ ve ‘Tarih Tanıklığı’ kitaplarını imzalayan vekillere dayanışma etkinliğine büyük ilgi gösterildiösterdi.

Berberoğlu’nun avukatı Murat Ergün Sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada “Enis Berberoğlu’nun bedenen içeride olduğunu ama fikirlerinin, ruhunun ve temsil ettiği değerlerin dışarıda olduğunu gördük. Kamu vicdanında aklandığını gördük. Berberoğlu’nun uğradığı hukuksuz eylemlerin halk tarafından fark edildiği anlaşılıyor” dedi. Mustafa Balbay, Berberoğlu’yla dayanışma içerisinde olduklarını belirterek, “Özgürlük hiçbir zaman kaybetmez” ifadelerini kullandı. Musa Çam ise şöyle dedi: “Enis Berberoğlu, tutuklu gazeteci, yazar, akademisyen ve başta Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri olmak üzere haksızlığa uğrayan herkesin özgürlüğe kavuşmalarını istiyoruz.”

‘BU HAYKIRIŞ TÜM AYDIN VE MAĞDURLAR İÇİN’

Eren Erdem ise “25 Haziran sabahı fikir ve düşünce rehineleri kurtarılacak. Önümüzdeki güneşli, güzel günlerde kitaplarını birlikte imzalayacağız” dedi. Utku Çakırözer, “İzmir’den yükselen bu özgürlük çığlığını Anayasa Mahkemesi’nin duymasını ve aylardır beklettikleri bireysel başvuruyu gündeme almalarını istiyoruz. Bu haykırış sadece Enis Berberoğlu için değil, haksız ve hukusuz yere zindanda olan tüm aydınlar ve mağdur vatandaşlarımız içindir” diye konuştu.

izmirtuyap