Sektör temsilcileri sinemanın sorunlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a anlattı

Saray'da oyuncu, yapımcı ve yönetmenlerden oluşan sinema sektörü temsilcilerini kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sektörün sorunlarına dair temsilcilerden bilgi aldı.

Sektör temsilcileri sinemanın sorunlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a anlattı

1 saat 10 dakika süren görüşmeden sonra açıklama yapan yapımcı Şükrü Avşar, “Bu görüşme bir teşekkür görüşmesiydi. Çünkü sinema için Cumhurbaşkanımız bir yasa çıkarttırdı. Sinema ve yapımcılar arasında problem olduğu için, bu yasa ile beraber artık hem sinemacı ve yapımcı kavgası bitmiş oldu hem de sinemanın geleceği için bazı endişelerimiz vardı, bu ortadan kalkmış oldu. Bunun için teşekkür ettik Cumhurbaşkanımıza. Sinemanın bazı problemlerini konuştuk, kendisi dinledi bizi, bundan sonra sinemaya daha çok destek verecek. Çok olumlu bir görüşmeydi. Beklentimizin üzerinde sıcak bir görüşme oldu. Sanatı kendi sevdiğini söyledi, zaten biliyorduk. Yaklaşımı gayet güzeldi” ifadelerini kullandı.

resimid_7333766

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabul ettiği sektör temsilcileri arasında şu isimler bulundu;

“Yapımcılar; Birol Güven, Kerem Çatay, Mehmet Bozdağ, Serdar Öğretici, Bahadır Özdener, Elif Dağdeviren, Şükrü Erol Avcı, Şükrü Avşar, Çağrı Özeren, Necati Akpınar, Fatih Aksoy, Timur Savcı, Cemal Okan, Muzaffer Yıldırım, oyuncu yapımcılar; Şahan Gökbakar, Yılmaz Erdoğan, Mahsun Kırmızıgül, oyuncular; Bülent İnal, Burak Özçivit, Oktay Kaynarca, Ata Demirer, Tamer Karadağlı, Şoray Uzun, Demet Akbağ, Raci Şaşmaz ve yönetmen Onur Tan.”

İHA

resimid_7333750 resimid_7333749 resimid_7333758 Mısır-kola kavgası büyüyor! İlginizi Çekebilir Mısır-kola kavgası büyüyor!