Darp edilen Dorock XL çalışanı Gaye Akıl: Şahin Şeker’in serbest dolaşmasını istemiyorum

Geçtiğimiz Nisan ayında Beşiktaş'ta bulunan Dorock XL'da mülk sahibi Şahin Şeker tarafından darp edilen Gaye Akıl, sozcu.com.tr'ye yaptığı açıklamada, "Etrafımda kısa boylu, beyaz saçlı, şişman biri gördüğüm zaman gayri ihtiyari Şahin Şeker'i çağrıştırıyor bana. Dik dik bakıyorum, acaba o mu diye... Çok fazla yalnız kalamıyorum evde. Kapıları kitleyip öyle yatıyorum. Bir an önce tutuklanmasını ve cezasını çekmesini, serbest dolaşmasını istemiyorum" dedi.

Beşiktaş’ta bulunan Dorock XL’da çalışan Gaye Akıl ve birkaç personelin, mülk sahibi Şahin Şeker tarafından darp edilmesinin yankıları sürüyor. Önceki gün gözaltına alınan Şeker, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şeker’in kendisini görünce “Ayağa kalkmadığı” gerekçesiyle darp ettiği Gaye Akıl, o geceyi şöyle anlattı: “O gece Madrugada konserimiz vardı. Yaklaşık bin 500 kişiyi beklediğimiz bir konserdi. Ben de bilet gişesinde destek amaçlı oradaydım. Bir anda Şahin Şeker içeri girdi. Geldiğini görmedik. Bir anda arkadaşıma tokat attı. Sonra bana doğru yöneldi. Ben de panikle ayağa kalktım. Masaya vurarak, bana bağırdı. Onu görmediğimi söyledim. Sonra bağırmaya başladı, arka arkaya tokat vurmaya başladı. Sürekli ‘Sakin olun, özür dilerim, geldiğiniz görmedim’ dedim kendimi korumak için. Kendimi korumak için dışarıya çıkmak istedim. Kapıya doğru yöneldiğimde de arkamdan küfür etmeye başladı. ‘Öldürüm, ayaklarını kırarım, bir daha buraya gelmeyeceksin’ dedi. O anda kapıyı açmaya çalışırken üzerime atladı. Saçlarıma yapıştı. Kafamı cam kapıya vurdu. Sonra kapıyı açıp beni yaka paça dışarı atarken, Münir Bey oraya geldi. Tam kapıdan dışarı atarken, bir anda beni aldı ve oradan uzaklaştık. Şahin Şeker de diğer arkadaşlara tokat atarak alanın içerisinde dolaşmış.”

SAVCILIK HÂLÂ DÖNÜŞ YAPMADI

Olayın ardından hastaneye gidip darp raporu aldıklarını, ardından da karakola gittiklerini anlatan Akıl, “Karakola kamera kayıtlarını teslim ettik. İfademizi verdik. Benimle birlikte 3 arkadaşımız da ifade verdi. Olaydan birkaç gün sonra Şahin Şeker’i karakola götürüp ifadesini almışlar. Sonra bir ilerleme olmadı. 15 gün sonra savcılığa gittik, dosyamızı sorgulattığımızda karakoldan dosyanın gelmediğini öğrendik. Orada kamera kayıtlarını savcıya elden teslim ettik, yeniden ifade verdik. Onun üzerinden de yaklaşık 20 gün geçti. Hâlâ bir dönüş olmadı bize. Sonra da Twitter üzerinden yayıldı” dedi.

Dorock XL'daki şiddetin görüntüleri ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Dorock XL'daki şiddetin görüntüleri ortaya çıktı

‘TUTUKLANMASINI İSTİYORUM’

O gece Şeker’in üzerinde silah olduğunun söylendiğini belirten Akıl, olayın ardından gergin bir süreç geçirdiğini, “Etrafımda kısa boylu, beyaz saçlı, şişman biri gördüğüm zaman gayri ihtiyari Şahin Şeker’i çağrıştırıyor bana. Dik dik bakıyorum, acaba o mu diye… Çok fazla yalnız kalamıyorum evde. Kapıları kitleyip öyle yatıyorum. Eşim gece çalışıyorum çünkü. Işık açmıyorum evde olduğum belli olmasın diye. Bir an önce tutuklanmasını ve cezasını çekmesini, serbest dolaşmasını istemiyorum” diye anlattı. Hayko Cepkin’in konser geliri ile kendisine yardım etmek istemesi ile ilgili de konuşan Akıl, Cepkin ile görüştüğünü, teşekkür ettiğini ve maddi bir ihtiyacı olmadığını ilettiğini açıkladı.

Dorock XL’ın sahibi Münir Atamer (solda) ve Beşiktaş’ta mülk sahibi Şahin Şeker’in darp ettiği Gaye Akıl

YIL BAŞINDAN SONRA İLİŞKİLER GERİLMİŞ

Dorock XL’ın sahibi Münir Atamer ise 10 Nisan’da yaşanan olayın ardından o gece Beşiktaş’tan çekilme kararı aldı. 2019’un başından itibaren mülk sahibi Şeker ile ilişkilerin gerilmeye başladığını anlatan Atamer, “İşletmenin ilerleyişi ile ilgili müdahaleleri olmaya başladı. İlişkiler gerildikçe baskıları da artmaya başladı. Sonunda da sanırım personel üzerinden bizim yönetim tarafına bir mesaj vermek istedi. Bu mesaj bizim için ciddiye alınacak değildi. Akabinde personelimize yapılan darpların karşısına biz de o akşam bütün faaliyetleri durdurma kararı aldık. Oradan kademeli olarak Mayıs’ın başına kadar çekildik” dedi. Şeker’in mal sahibi, oğlu Doğan Şeker’in de işletmenin yüzde 50 ortağı olduğunu ifade eden Atamer, “Ortaklığı mekanı kullanmamız için o talep etti. İşletme olarak bizim oradaki varlığımızı hiçe saymaya başladılar. Bizi sindirmeye çalıştı. Biz de onun tüm taleplerine karşılık vermediğimiz için de finalde böyle bir olay yaşandı” dedi.

Dorock XL'ın çalışanlarını döven kişi 'adli kontrol' şartıyla serbest İlginizi Çekebilir Dorock XL'ın çalışanlarını döven kişi 'adli kontrol' şartıyla serbest

BEŞİKTAŞ’A YENİDEN YATIRIM YAPACAK MI?

Dorock XL, geçtiğimiz Şubat ayında güvenlik görevlilerin bir kadın müşteriyi darp etmesiyle de gündeme gelmişti. Bu konuyla ilgili de sorumuzu cevaplayan Atamer, “O arkadaşlarımız da bu olayda bana mesaj attılar, Destek olduklarını söylediler. Ben de hep onların yanındayım. Bizim hem Kadıköy hem de Beşiktaş’ta aylık 100 binin üzerinde insana hizmet veriyoruz. Biz 220 kişilik bir personel ile beraber bu operasyonu yapıyoruz. Her işletme ilk yıllarında bu tarz kazaları yaşar. Şubat ayında yaşanılan olaydan sonra güvenlik yapımızı değiştirmeye başladık. Özellikle halkla ilişkiler modelinde personelimizi konuşlandırmaya başladık. Bu yapının da karşılığını son 1-2 aydan beri almaya başladık” açıklamasını yaptı.

Atamer, “Beşiktaş’a yatırım yapmayı düşünür müsünüz?” sorusunu ise şöyle cevaplandırdı: “Tekrar Beşiktaş’a yatırım yapmayı düşünür müsünüz? Biraz düşünmek gerekiyor. Bu iş bizi yordu gerçekten. 3 yılımızı aldı proje. Maddi ve manevi çok ciddi yatırımlar yaptık. Şu anda biraz dinlenme taraftarıyız.”