Dorock XL’daki şiddetin görüntüleri ortaya çıktı

Bundan bir süre önce güvenlik görevlilerinin müşterilere uyguladığı darp ile gündeme gelen Beşiktaş’taki Dorock XL’ın kapanma sebebinin mal sahibi Şahin Şeker’in personele şiddet uygulaması olduğu ortaya çıktı.

Dorock XL’daki şiddetin görüntüleri ortaya çıktı

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Meydan Beşiktaş isimli etkinlik alanının sahibi Şahin Şeker bir konser esnasında “Beni görünce neden ayağa kalkmadınız” diyerek önce erkek çalışana ardından yanındaki kadın çalışana saldırdı. Darp edilen Gaye Akıl isimli kadın çalışan yaşadığı dehşet anlarını sosyal medya hesabından paylaşarak, “Emniyete ve savcılığa yaptığım başvurulardan geri dönüş alamadım. Bana bir şey yapmasından korkuyorum” dedi.

KENDİSİNİ DARP EDEN ŞAHİN ŞEKER’DEN KARAKOLA GİDEREK ŞİKAYETÇİ OLDU
Olay 10 Nisan Günü Meydan Beşiktaş isimli etkinlik alanında yaşandı. Dorock XL çalışanı olan Gaye Akıl ve Enver isimli genç, düzenlenen bir konser için Meydan Beşiktaş isimli etkinlik alanındaki gişede görevliydi. İki çalışan bilet kontrolü yaptıkları esnada gişeye gelen Meydan Beşiktaş isimli etkinlik alanının sahibi Şahin Şeker iddiaya göre “Beni görünce beden ayağa kalkmadınız” diyerek önce Enver isimli gence, ardından Gaye Akıl isimli kadın çalışana tokat attı. Enver isimli gencin kendisini yatıştırmaya çalışmasına rağmen Şahin Şeker kadın çalışanın saçından çekerek vurmaya devam etti. Çevredeki vatandaşların araya girmesi sonucu Şahin Şeker alanı terk ederken iki çalışana daha tokat attı. Yaşanan şiddet anları ise güvenlik kameralarına an be an yansıdı. Yaşadığı şoku atlatan iki çalışan polis merkezine giderek Şahin Şeker'den şikayetçi oldu.

KAN DONDURAN İFADE

Yaşadığı dehşet anlarını sosyal medya hesabından paylaşan Gaye Akıl isimli kadın çalışan, “Meydan Beşiktaş'ta yapılan bir konser için gişede bilet kontrolünde çalışıyordum. Mal sahibi Şahin Şeker geldi ve “Beni gördüğünüzde ayağa kalkacaksınız, neden ayağa kalkmıyorsunuz”diye bağırmaya başladı. İlk önce yanımdaki arkadaşım Enver'e tokat attı. Ardından bana dönerek “Beni görünce ayağa kalkacaksınız' diye masaya vurmaya başladı. Ben de ayağa kalktım, “Özür dileriz, çalışıyorduk, sizi görmedik” dememle birlikte bana da tokat attı. Ne olduğunu anlamadan art arda tokatlar savurmaya başladı. “Şahin Bey sakin olun sizi görmedim” dedim ancak vurmaya devam etti. Ben de çıkmak için kapıya doğru yöneldim. Arkamdan parmağını bana doğru sallayarak “Bir daha buraya gelirsen seni öldürürüm, ayaklarını kırarım” diye beni tehdit etti. Arkamı dönüp bakınca daha fazla sinirlendi ve saçımı tutup beni duvara çarptı, tekme attı. Sonra da beni iterek dışarıya attı. Olaylar sırasında oğlu Doğan Şeker ve otopark görevlileri de vardı. Ancak hiç biri yardım etmedi, sadece seyirci gibi izlediler. Olayların hemen akabinde karakola gittim. Görüntüleri verdim, darp raporu aldım. Karakoldan 15 gün ses çıkmayınca savcılığa gittim. Dilekçemi verdim ve görüntüleri elden teslim ettim. Ancak 20 günden fazla zaman geçmesine rağmen hala bir geri dönüş alamadım. 5 yıldır bağlı bulunduğum şirketim, bu yaşadıklarımdan sonra, benim mağduriyetimden dolayı, bütün yatırımlarına rağmen çıkma kararı aldılar. Benim yanımda oldukları için onlara da minnettarım. Şahin Şeker için 6 ay uzaklaşma kararı çıkarttırdım ancak savcılıktan bir dönüş olmadıkça bana kötü bir şey yapmalarından korkuyorum” ifadelerini kullandı. Öte yandan Gaye Akıl'ın yöneticileri ise, “Olayın yaşandığı gece Dorock XL ekibi olarak Meydan Beşiktaş isimli mekandan markamızı çekme kararı aldık ve alandan ayrıldık. Gaye Akıl hala bizimle çalışıyor ve olayın hukuki sürecini beraber devam ettiriyoruz” dedi.

 

Gaye Akıl, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

DOROCK XL DEĞİL ALANIN MAL SAHİBİNDEN ŞİKAYETÇİYİM…