Efsane seri geri dönüyor! Bu kez …

Hollywood'un eski filmleri yeniden sunmasına alıştığımız bu günlerde, ünlü stüdyo Warner Bros.'un ünlü bilim kurgu filmi The Matrix'i yeniden yapacağı söylentileri ortaya atıldı.

Efsane seri geri dönüyor! Bu kez …

Warner Bros. The Matrix’i tekrardan fişe takıyor

Stüdyo 1999 yılında çıkan ünlü bilim kurgu filmini reboot(yeniden başlatma) yapmayı düşünüyorlar. 2003 yılında The Matrix Revolutions’ın sinemalara gelmesinden beri az sayıda hayranın böyle bir isteği olduğu halde stüdyo bu kararı aldı.

the-matrix_1247872
The Hollywood Reporter’a göre azar olarak Zak Penn’le görüşen stüdyo, başrol için de Creed, Fantastic Four gibi filmlerde boy gösteren Michael B. Jordan’la konuştu.

Eskiler yok

Filmin yapımına katılmayacak olan isimler ise, orijinal üçlemeyi yazan ve yöneten Wachowski kardeşler. Keanu Reeves’in de Wachowski kardeşler olmadan The Matrix’te çalışmayacağını belirtmesi, projede onun adını görme ihtimalimizi de iyice düşürüyor.

Wachowski Kardeşler

Kimseyi küstürmek istemiyorlar

Orijinal prodüktör Joel Silver’ın da projede yer alıp almayacağı belli değil. Haberi veren THR’a göre, Warner Bros. Prodüktörle anlaşma konusunda temkinli davranıyor. Çünkü Warner Bros.’a göre eski filmlerin çekiminde stüdyo da Wachowski kardeşleri arası bir türlü iyi olmayan Silver’ın filmin ekibinde görünmesi, kardeşleri kızdırıp izin durumunu zorlayabilir.

The Matrix ve daha az sevilen devam filmleri toplamda 1.6 milyar dolar gibi bir kâr elde ettiğinden, stüdyoların para kazanabilecek markaların haklarını satın almaya çalıştığı bu dönemde filmin marka haklarının dayanılmaz olduğu bir gerçek.

thematrixincode99

Warner Bros.’un filmle ilgili ne gibi planları olduğu hala belli değil. Orijinal üçleme, yaratıcılarının özgün zekalarının ürünü olduğundan, onlar olmadan ne kadar güzel ve etkileyici olacağı ise merak konusu.

En azından stüdyo filmi direk bir remake(yeniden yapım) olarak sunmayacak. THR'a göre Warner Bros., Disney'in Star Wars'a yaptığı gibi yan, ön ve arka hikayelerle markayı izleyicinin önüne getirecek.

Daha farklı Başka Şeyler içerikleri için aşağıdaki haberlerimize de bakın:

Reis filmini IMDb'de gazladılar! İlginizi Çekebilir Reis filmini IMDb'de gazladılar!

 

Bu süper kahraman hepsinden farklı! İlginizi Çekebilir Bu süper kahraman hepsinden farklı!

 

İşte 'yılın oyunu' adayı! İlginizi Çekebilir İşte 'yılın oyunu' adayı!
Loading...