Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Erdal Tosun kazasıyla ilgili flaş gelişme
Erdal Tosun kazasıyla ilgili flaş gelişme
Ünlü oyuncu Erdal Tosun'un geçtiğimiz yıl yaşamını yitirdiği kazanın raporu eksik çıktı. Kazayla ilgili yeni bilirkişi raporu istendi. 
Kültür Sanat 17 Kasım 2017 - 12:36

Usta oyuncu Erdal Tosun, geçtiğimiz yıl 29 Kasım’da Büyükdere Caddesi’nde kontrolden çıkan Nihat Şaki idaresindeki otomobilin arabasının üzerine düşmesi sonucu olay yerinde yaşamını yitirmişti. Sabah Gazetesi’nin haberine göre, yaşamını yitiren Erdal Tosun’un kazasıyla ilgili bilirkişi raporunun eksik olduğu ortaya çıktı.

Olaydan sonra tutuksuz yargılanan Şaki için Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi’nin hazırladığı raporda Şaki’nin refüjü fark etmeyip çarptığı ve karşı şeride doğru havalanarak Tosun’un aracının üstüne düştüğü kaydedildi.

YENİ BİR BİLİRKİŞİ RAPORU İSTENDİ

Raporda Tosun’un kusursuz olduğu tespit edilirken Şaki, birinci derecede asli kusurlu sayıldı. Şaki’nin itirazı üzerine tekrar incelenen raporda yoldaki su birikintisine, alçak ve eğimli bariyerlerin de Şaki’nin aracının karşı şeride geçmesini etkilediğine yer verilmediği belirtildi. Yeni bir bilirkişi raporu istedi.