Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ferzan Özpetek’in son filmi Napoli Velata ilham veriyor
Ferzan Özpetek’in son filmi Napoli Velata ilham veriyor
Ferzan Özpetek’in son filmi Napoli Velata, İtalya’da gişe rekorları kırıyor. Eleştirmenlerin bir başyapıt olarak değerlendirdiği film, rüya gibi mekanlarıyla turistik şehir turlarına ilham veriyor.
Kültür Sanat 13 Şubat 2018 - 11:45

NonSoloART ve Napoli Arkeoloji Müzesi'nin ortaklaşa organize ettiği Napoli Velata turları, filmde karşılaşılan şehrin saklı kalmış sembollerini ve efsanelerini filmin geçtiği hipnoz edici mekanlarında keşfe çıkartıyor. Hem Napolilerin hem de dünyanın farklı ülkelerinden şehri gezmeye gelen turistlerin büyük ilgi gösterdiği turlar, Napoli Arkeoloji Müzesi'nde farklı etkinliklerle de devam ediyor.

HİPNOZ EDİCİ BİR ATMOSFER

İtalyan seyircisinin büyük ilgi gösterdiği, sinema eleştirmenlerinin “Hipnoz edici bir atmosferde geçen; melodram ve gerilim arasında gidip gelen bir film” diye bahsettikleri Napoli Velata yüksek kalitede sergilenen oyunculuklarla da övgüler alıyor. İtalya'dan sonra farklı ülkelerde de gösterime girmeye hazırlanan film, baharda Türkiye’de vizyona girecek.