Sözcü Plus Giriş

Haftanın Kitapları

Özkan SAÇKAN
Güncellenme: 00:11, 22/01/2017
Haftanın Kitapları
5

Her Resmin Bir Hikâyesi Var – Burhan Ortak

Roman tadında kaleme alınmış 70 yılı aşkın bu hayat hikâyesinde, ünlü kabadayılardan, edebiyat dünyasının duayeni Yaşar Kemal'e uzanan yaşanmışlıklara tanıklık edeceksiniz…  Uğur Dündar, “O kendi kaderini yeniden yazmış adeta… Çocuk denecek yaşlarda çıktığı Kars'tan, ilk kez denizi gördüğü İstanbul'a gelmiş. Kendini var etmeyi, eğitimi olmamasına karşın, sezgileriyle ve yüksek algısıyla başarmayı bilmiş…” diye yazmış (Kerasus)

4

Hücre 7 – Kerry Drewery

Kimin suçlu kimin suçsuz olduğuna karar vermek sizin elinizde olsaydı… Peki ya elinizdeki televizyon kumandasından suçlunun cezasının ne olacağına karar verebiliyor olsaydınız… Bu programda seyirci hâkim koltuğunda oturuyor ve suçlunun kaderine karar veriyor. (Genç Destek)

3

Nasıl Düştüğümü Hatırlamıyorum / Batuhan Bilgiç

Soyup duşa soktum. Henüz gözlerini açamamıştı. Koray'ın yardımını hemen reddetmiş, kendi başıma kolaylıkla halledeceğimi söylemiştim. Soğuk suyu sonuna kadar açıp duşun içine yığılmış bedeni yıkamaya başladım. Bacaklarını kendisine doğru çekti. (Kafe Kültür Yayıncılık)

7

Evrenin Ruhu – Fred Alan Wolf

Ruha neden inanıyoruz? Ruh diye bir şey gerçekten var mıdır? Varsa nedir? Kendinden farklı bir şey midir? Maddi dünyanın bir parçası mıdır? Wolf, kitabında din ve felsefenin, bugüne kadar cevap bulunamamış sorularına kuantum fiziğinin en modern bakış açısıyla yaklaşarak yanıt arıyor.  (Omega Yayıncılık)

Mülksüzler İçin MBA Programı – Serdar Karasulu

Size iki haberim var, birisi iyi birisi kötü. Kötü olandan başlayayım. Bir kitap yazdım ve içindeki tartışılan konular ve sorunlar bundan 100 yıl sonra bile geçerli olacak. İyi haberse siz bu kitabı okuyarak gelecek yüzyılda bile değişmeyecek konular ve sorunlar karşısında daha hazırlıklı olacaksınız. Bu kitabı okuduktan sonra kariyer tercihlerinizi daha iyi yapacaksınız.  (Derin Yayınları)

6

Hayalet Koşucu / Parker Bilal

Ünlü Sudanlı yazar Jamal Mahjoub, Parker Bilal mahlasıyla yazdığı Makana serisinin üçüncü kitabında, 11 Eylül sonrasında Mısır'da yaşananları ve istihbarat teşkilatlarının terörle mücadele adı altında nasıl da ikiyüzlü hareket ettiklerini anlatılıyor. (Kırmızı Kedi)