Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İDOB, 96’ıncı yılında ‘Cumhuriyet’i kutluyor
İDOB, 96’ıncı yılında ‘Cumhuriyet’i kutluyor
İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 29 Ekim Salı akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde ve 30 Ekim Çarşamba akşamı Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde Cumhuriyet’imizin yeni yaşını, önde gelen Türk bestecilerinden Muammer Sun’un ölümsüz eserlerinden olan “Kurtuluş” ve “Cumhuriyet” müzikleri ile kutlayacak.
Kültür Sanat 17 Ekim 2019 - 17:06

Konserin orkestra şefliğini Hasan Niyazi Tura, koro şefliğini Volkan Akkoç üstlenirken, konserin solistlerinden soprano Özgecan Gençer “Bozkırın Sesi” parçası ile programda yer alıyor.

Konserde, İstanbul Devlet Opera – Balesi Orkestrası ve Korosu tarafından Muammer Sun'un Başlangıç (Cumhuriyet), Yenilgi / Hüzün (Kurtuluş), Ağır Bölüm – Özveri – Direniş (Kurtuluş), Jenerik Müziği (Kurtuluş), Sevda Çiçeği (Kurtuluş), Denizcilerin Şarkısı (Karadeniz Marşı, Kurtuluş), Savaş Müziği (Kurtuluş), Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa (Cumhuriyet), Bozkırın Sesi (Cumhuriyet), Yaşa Mustafa Kemal Paşa (İzmir'in Dağlarında, Kurtuluş) besteleri seslendirilecek.

Sözü Faruk Nafiz Çamlıbel – Behçet Kemal Çağlar'a, müziği Cemal Reşit Rey'e ait ’10. Yıl Marşı’ ile program sonlanacak.

KONSER TAKVİMİ

29 Ekim 2019 Salı Saat: 20.30 / Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
30 Ekim 2019 Çarşamba Saat: 20.00 / Kadıköy Bld. Süreyya Opera Sahnesi