Keman virtüözü David Garrett İstanbul’a geliyor

Müziğin dahi ve hızlı çocuğu David Garrett, “Unlimited Live” dünya turnesi kapsamında İstanbul'a geliyor.

Keman virtüözü David Garrett İstanbul’a geliyor

10 yıllık başarılı kariyerini “Unlimited – LIVE“ dünya turnesi ile taçlandıran David Garrett, Türkiye'deki ilk crossover konserinde hayranları ile buluşuyor. Garrett, 75. yılını kutlayan Yapı Kredi'nin ana sponsorluğunda, 21 Eylül akşamı Volkswagen Arena’da sahnede olacak.

GUINNESS REKORLAR KİTABI’NA GİRDİ

Kariyerinin başından beri müzikte sınır tanımayan David Garrett, 2008 yılında ‘Flight of the Bumblebee' şarkısını, saniyede 13 nota basarak, 1 dakika 6.56 saniyede çalıp Guinness Rekorlar Kitabı'na adını “Dünyanın en hızlı keman çalan insanı” olarak yazdırdı. Garrett, klasik müzik hakimiyeti haricinde, “November Rain”, “Nothing Else Matters” gibi rock müzik ve “Viva la vida”, “Hey Jude” gibi dünyaca ünlü pop parçalarına getirdiği farklı yorumlar ile milyonlarca hayran edinmiştir.

Pop yıldızları arasında bir Paganini ve kemancılar arasında bir Jimi Hendrix olan Garrett, bugüne kadar Hong Kong, Almanya, Meksika, Tayvan, Brezilya, Singapur ve daha birçok ülkede milyonlarca bilet satmış, 24 altın ve 16 platin plak kazandı.