Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mehmet Erdem: ‘Bu kadar şiddette her gün Kadınlar Günü kutlanmalı’
Mehmet Erdem: ‘Bu kadar şiddette her gün Kadınlar Günü kutlanmalı’
Mehmet Erdem, 4. stüdyo albümü 'Neden Böyleyiz'in lansman konserinde, "Bu kadar şiddetin yaşandığı bir ülkede kadınlar gününü bir gün değil her gün kutlamamız lazım" dedi ve 'Kadınım' şarkısını seslendirdi.
Kültür Sanat 4 Nisan 2018 - 15:09

Mehmet Erdem’in yeni albümünün lansmanı ‘Vestel Gururla Yerli Konserleri’ kapsamında ‘Atlantis Yapım’ işbirliğiyle Zorlu PSM Drama sahnesinde gerçekleşti.

Konserin ilk bölümünde yeni albümünün şarkılarını seslendiren Erdem; albümün çıkış şarkısı Hara, Ahmet Kaya’nın klasikleşmiş şarkılarından Söyle ve yine albümdeki cover şarkılardan olan Böyle Ayrılık Olmaz parçalarını seslendirdi. Mehmet Erdem şarkı arasında “Gerçekten farklı bir heyecan bu, çok heyecanlıyız. Yeni albüm şarkılarını sahnede ilk kez söylüyoruz. Albümde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Nezaket gösterip gelen sizlere de çok teşekkür ederiz” dedi.

‘KADINLARA GELSİN’

Konserin ikinci yarısında Sarı Çizmeli Mehmet Ağa, Aşkımız Bitecek, Acıyı Sevmek Olur mu, Olur O Zaman, Hep Sonradan, Dostum Dostum, Gibi Gibi, Leylim Ley, Masum Değiliz gibi parçaları seslendiren Erdem, “Bu kadar şiddetin yaşandığı bir ülkede kadınlar gününü bir gün değil her gün kutlamamız lazım. Bu şarkı kadınlarımıza gelsin” diyerek Kadınım şarkısını seslendirdi.

Sahnede 2,5 saat kalan Erdem, toplam 30 şarkı seslendirdi.