Sanatçı Dilber Ay, son yolculuğuna uğurlandı

Ankara’da geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden sanatçı Dilber Ay, son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye Mahmut Tuncer, Latif Doğan’da katıldı.

Sanatçı Dilber Ay, son yolculuğuna uğurlandı

Ankara'da akraba ziyareti sırasında rahatsızlanan ve kaldırıldığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybeden Sanatçı Dilber Ay memleketi Düzce'de son yolculuğuna uğurlandı.

Sanatçının naaşı evinin önünde yapılan duanın ardından Ağa Mahallesi Yeşil Camisi’ne getirildi.

Sanatçıyı sanatçı dostları ve sevenleri yalnız bırakmadı.

Dilber Ay kimdir? Dilber Ay aramızdan ayrıldı... İşte Dilber Ay'ın dikkat çeken hayatı İlginizi Çekebilir Dilber Ay kimdir? Dilber Ay aramızdan ayrıldı... İşte Dilber Ay'ın dikkat çeken hayatı

Mahmut Tuncer ile Latif Doğan cenazeye katılırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve sanatçı Cenk Eren çelenk gönderdi.

İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrasında ünlü sanatçı Düzce Şehir Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

Dilber Ay'ın son videosu: Ben çok iyiyim yavrularım İlginizi Çekebilir Dilber Ay'ın son videosu: Ben çok iyiyim yavrularım

“ONUN ALBÜMLERİNİ SATARAK EVİME HARÇLIK GÖTÜRDÜM”

Cenazeye katılan sanatçılardan Mahmut Tuncer konuşmazken Latif Doğan, “Dilber ablanın türküleri ile büyüdüm. Onun albümlerini satarak evime harçlık götürdüm, değerli bir sanatçı ablamızdı. Bir anamızdı. Türkülerimiz bir ana kaybetti. Ama şu an sadece aramızdan ayrıldı o bizim yüreğimizde yaşayacak. Allah sevenlerine sabırlar versin. Camiamızın başı sağ olsun. Allah nur içinde yatırsın.” dedi.

İHA

 

Cenazede Dilber Ay’ın kız kardeşi ve oğlu tabuta sarılarak göz yaşı döktü.