Şiir sevdalıları, Dünya Şiir Günü’nde buluştu

İzmir'in Konak ilçesinde, 21 Mart Dünya Şiir Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde İzmirli şiir sevdalılarını bir araya geldi

Şiir sevdalıları, Dünya Şiir Günü’nde buluştu

Konak Belediyesi tarafından Akçiçek Kültür Merkezinde düzenlenen şiir gecesinde, tiyatro sanatçıları Levent Üzüncü ile Barış Atay’ın yanı sıra şairler Onur Berhamoğlu ve Duygu Kankayts’ın seslendirdikleri şiirlerle unutulmaz bir gece yaşattı.

izmir1

AŞIK VEYSE UNUTULMADI

Etkinliğe katılan İzmirliler salona sığmayınca kalanlar için de etkinliği olduğu salonun girişine dev ekran kurularak canlı yayın yapıldı. oğun ilgi gören etkinliğin sunumunu tiyatro sanatçısı ve oyun yazarı Cengiz Toraman yaparken, açılışta aynı günün sabahında hayatını kaybeden gazeteci-şair Tayfun Talipoğlu anıldı. Talipoğlu'nun sesinden dinletilen ‘Seni Seviyorum' adlı şiir geceye katılanları duygulandırırken, şiir sonunda salondakiler uzun süre alkışladı. Gece de ünlü ozan Aşık Veysel de unutulmadı. Sanatçı Cengiz Toraman ölüm yıl dönümünde Aşık Veysel’i özlemle andıklarını söyledi.

izmsr4

“İYİ Kİ ŞİİR VAR”

Nazım Nikmet’ten Hasan Hüseyin Korkmazgil'e kadar birçok değerli şairin şiirlerinin dile getirildiği gecede Onur Behramoğlu ve Duygu Kankaytsın kendi şiirlerini de okudu. Şiirleri etkileyici bir dille seslendiren sanatçılar, dinleyiciler tarafından uzun süre alkışlandı. Geceye müzisyen Emre Uyunmaz da solo gitar performansıyla renk kattı. Ayrıca İzmirli dans grubu Crystals Dance Grup da şiir aralarında sergilediği tango gösterileriyle davetlilere izlemesi keyifli anlar yaşattı. Büyük beğeni alan etkinlik sonunda sahneye çıkan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, sanatçıları tek tek tebrik etti. Pekdaş, bu tür bir araya gelişlerin önemli olduğunu belirterek, “Bu akşam birlikte güzelleştik. İyi ki şiir var. İyi ki sanat var. İyi ki hayır diyen, baskılara başkaldıran sizler gibi yürekli insanlar var” dedi.

izmir3

Etkinlik hep bir ağızdan söylenen ‘İzmir Marşı' ile son buldu.

Aşık Veysel mezarı başında anıldı İlginizi Çekebilir Aşık Veysel mezarı başında anıldı
Loading...