Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
TAKSAV’ın ocak ayı programı belli oldu
TAKSAV’ın ocak ayı programı belli oldu
Ocak ayında TAKSAV'da Levent Üzümcü, Barış İnce, Şükrü Erbaş ve Burak Abatay söyleşilerde sevenleriyle buluşacak
Kültür Sanat 9 Ocak 2019 - 15:50

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) Kadıköy Şubesi’nin ocak ayı programı belli oldu. 18 Ocak Cuma günü, şehir tiyatrolarından ihracıyla gündeme gelen ve son dönemde de birçok salonda oyun gösterimlerinin iptali ile karşılaşan Levent Üzümcü TAKSAV Kadıköy Şubesi'nde ‘Tiyatro ve Sansür' başlığıyla söyleşiye konuk olacak. Saat 19.30'da başlayacak söyleşinin moderatörlüğünü ise oyuncu Canberk Gültekin üstlenecek. Üzümcü uğradığı baskı ve sansüre dair soruları yanıtlayacak.

BARIŞ İNCE, SARSINTI'YI ANLATACAK

İlk romanı Çelişki ile edebiyat dünyamıza giren gazeteci-yazar Barış İnce, ikinci romanı Sarsıntı'yı da yakın zaman önce Can Yayınları etiketiyle okurlarıyla buluşturdu. 22 Ocak Salı akşamı Kadıköy Belediyesi ve TAKSAV'ın bir arada düzenleyeceği söyleşide İnce, hem son kitabı hem de memleket ahvaline ilişkin soruları yanıtlayacak. Barış Manço Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek söyleşi 19.30'da başlayacak.


ŞÜKRÜ ERBAŞ VE BURAK ABATAY, 40. YIL ARMAĞAN KİTABINI KONUŞACAK

TAKSAV'ın ocak ayındaki son etkinliği ise gazeteci Burak Abatay'ın şair Şükrü Erbaş'ın şiirdeki 40. Yılı için hazırladığı Kırmızı Kedi Yayınevi etiketiyle çıkan ‘Bir Dünya Şarkısı: Şükrü Erbaş' kitabı üzerine olacak. 25 Ocak Cuma akşamı saat 19.30'da Erbaş ve Abatay, kitabın ortaya çıkış sürecini konuşacak. Etkinliğin ardından Erbaş ve Abatay kitabı imzalayacak.