Vizyondaki filmler: Star Wars The Last Jedi sevenleriyle buluştu

Sinema dünyasında 40. yılını kutlayan Star Wars, yeni filmi 'The Last Jedi' ile beyazperdeye geri döndü. 'Star Wars The Last Jedi' filmi dışında sinemalara bakın hangi filmler geldi? İşte haftanın filmleri..

Vizyondaki filmler: Star Wars The Last Jedi sevenleriyle buluştu

Son filmi ‘The Last Jedi’ ile vizyonu alt üst etmeye hazırlanan ‘Star Wars’ nihayet sevenleriyle buluştu. Filmde, Rey, Jedi dünyasına adım atmıştır. Bu yolda ona yoldaşlık edecek olan Luke Skywalker, Leia ve Finn, Poe gibi arkadaşlarıyla Güç’ün ve geçmişin sırlarını öğrenmek üzere büyük bir maceraya atılırlar. Yönetmen koltuğunda ise Rian Jhonson oturuyor.

NOEL BABA’NIN ELFLERİ HASTALANIRSA…

Komedi film seven izleyiciler için bu hafta ‘Yeni Yıl Tehlikede’ filmini tavsiye edebiliriz. Filmde yeni yılın gelmesine çok az bir zaman kala, Noel Baba’nın Elfleri hummalı bir şekilde çocukların hediyelerini hazırlamaya devam etmektedirler. Ancak sadece 3 gün kala Elfler hastalanır ve kısa sürede hiç iş yapamayacak hale gelir. Bunun üzerine Noel Baba, Elfleri iyileştirecek ilaçtan tam 92 bin tane bulmak üzere Dünya’ya, Paris’e gider. Ancak hiç tanımadığı bu dünyada başını kolluk güçleriyle derde sokan Noel Baba’nın yeni yılı kurtarması hiç kolay olmayacaktır. Yönetmen koltuğunda ise Alain Chabat oturuyor.

Noel Baba'nın Elfleri hummalı bir şekilde çocukların hediyelerini hazırlamaya devam etmektedirler. Ancak sadece 3 gün kala Elfler hastalanır ve kısa sürede hiç iş yapamayacak hale gelir.

MUHALEFET PARTİSİNDE SİYASET HAYATI

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘The Party’. Filmin oyuncu kadrosunda Kristin Scott Thomas, Timothy Spall, Cillian Murphy ve Patricia Clarkson var. Filmde, Muhalefet partisinde siyaset hayatını sürdüren Janet, yeni ve önemli bir göreve getirilmesi şerefine sadece en yakın arkadaşlarının çağrılı olduğu bir parti düzenler. Davetli herkesle birlikte Janet da çok neşelidir, ancak eşi Bill’in yaptığı hiç beklenmedik açıklama, herkesin şoke olmasına ve partinin çığrından çıkmasına neden olacaktır. Yönetmen koltuğunda ise Sally Potter oturuyor.

 Muhalefet partisinde siyaset hayatını sürdüren Janet, yeni ve önemli bir göreve getirilmesi şerefine sadece en yakın arkadaşlarının çağrılı olduğu bir parti düzenler.

SOMALİ’DE YENİ BİR HAYAT

‘Somali Korsanları’ filminin yönetmen koltuğunda Bryan Buckley oturuyor. Dram türündeki filmin konusu ise şöyle: Genç bir gazetecilik öğrencisi olan Kanadalı Jay Bahadur, hayranı olduğu duayen gazeteci Seymour Tolbin’den aldığı ‘farklı bir yere giderek farklı işler yaparak kendini gösterme’ önerisi üzerine, ailesiyle birlikte rahat bir yaşam sürdüğü evini ve her şeyini geride bırakarak Somali’ye gitmeye karar verir.

Jay Bahadur, hayranı olduğu duayen gazeteci Seymour Tolbin'den aldığı 'farklı bir yere giderek farklı işler yaparak kendini gösterme' önerisi üzerine, ailesiyle birlikte rahat bir yaşam sürdüğü evini ve her şeyini geride bırakarak Somali'ye gitmeye karar verir.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.