Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yüzüklerin Efendisi hayranlarına müjde!
Yüzüklerin Efendisi hayranlarına müjde!
J.R.R. Tolkien'ın eseri 'Yüzüklerin Efendisi', sinema filminin ardından dizi olarak da izleyicilerin karşısına çıkabilir. Dünyanın önde gelen kanalları serinin dizi olarak çekilmesi için kıyasıya bir rekabete girişti. 
Kültür Sanat 6 Kasım 2017 - 10:30

NTV’nin haberine göre, 2001 yılında vizyona giren ve dünyanın en iyi yapımları arasında yer bulan Yüzüklerin Efendisi’nin dizi olarak çekilmesi gündemde.

Yapım için Netflix, HBO ve Amazon gibi kanallar şimdiden rekabete girişti. Kanalların ön ödeme olarak 250 – 300 milyon dolar arasında bir miktarı, telif haklarını elinde bulunduran Warner Bros stüdyolarına vermeye hazır oldukları öne sürüldü.

Bu rakamların sadece Yüzüklerin Efendisi serisinin kullanım haklarını satın almak için konuşulduğu, herhangi bir prodüksiyon ve oyuncu bütçesi de içermediği belirtiliyor.

Proje hayat geçirilirse sadece bir sezonun 100 ila 150 milyon dolara mal olabileceği konuşuluyor.

Dizi için bir anlaşma sağlanması durumunda bütün Yüzüklerin Efendisi karakterlerini kapsayıp kapsamayacağı merakla beklenirken projenin akıbeti önümüzdeki aylarda netleşecek.