Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Attila Özdemiroğlu’nun sanatçı dostları ve yakınları hastaneye akın etti
Attila Özdemiroğlu’nun sanatçı dostları ve yakınları hastaneye akın etti
Usta besteci Attila Özdemiroğlu'nun sanatçı dostları ve yakınları vefatının ardından hastaneye koştu.
Magazin 21 Nisan 2016 - 09:08

Ünlü besteci ve söz yazarı Atilla Özdemiroğlu, 2014 yılından bu yana akciğer kanserine karşı verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Özdemiroğlu, birkaç gün önce yatırıldığı Şişli Florance Nightıngale Hastanesi'nde dün sabah saatlerinde çoklu organ yetmezliği nedeniyle vefat etti.

Tarkan ABDULLAHOĞLU/SÖZCÜ 

Hepgül Özdemiroğlu

Sanat camiasını yasa boğan ölüm haberi sonrası, ünlü bestecinin, kızları Lara, Lidya, Yaprak ve Sarp Özdemiroğlu ile dördüncü eşi Hepgül, hastanede taziyeleri kabul etti. Sezen Aksu haberi alır almaz hastaneye gelip, Özdemiroğlu ailesine başsağlığı dilerken, aile için hastanenin giriş katındaki VIP odası taziye ve ziyaret için kapatıldı.

Kızları LARA ve LİDYA

Son olarak katıldığı MÜYAP kurulunda Almanya'da alternatif bir tedaviye başlayıp kilo aldığını söyleyen Özdemiroğlu'nun ölümü sanat dünyasını sarstı. Ünlü bestecinin ölümüyle dostları, ve sanat dünyasından yakınları da hastaneye akın etti.

Ayşe Özyılmazel

Acı haberin ardından Şanar Yurdatapan, Mithat Can Özer, Ayşe Özyılmazel, İzzet Öz, Gonca Vuslateri gibi isimler hastaneye gelerek, ünlü müzik adamının ailesi ve eşine taziyede bulunup, teselli etmeye çalıştılar. Ünlü müzik adamının, bugün Levent Camii'nde ikindi namazı sonrası düzenlenecek tören sonrası toprağa verileceği öğrenildi.

Gonca Vuslateri

Özdemiroğlu, bir ay önce verdiği röportajda Almanya'da kemoterapi tedavisinin tersi olan dendritik tedavisiyle iyileştiğini, 60 kilodan 80' kiloya çıktığı anlatmıştı.

İbrahim Çelikkol

Çoklu organ yetmezliği sonrası hayata veda eden Özdemiroğlu'nun ölümünün ardından yakın dostu İzzet Öz; “Son ana kadar çalıştı. Hastanedeki odasında orgu, klavyesi vardı. Onları çalar ve İzzet moralini bozma daha çok yapacak işimiz var derdi” açıklamasında bulundu.

İzzet Öz

Son ana kadar yaşam sevincini kaybetmeyen ünlü müzisyenin, yarım kalan müzik çalışmaları için Etiler'deki evine yeni bir müzik stüdyosu yaptırdığı öğrenildi.

Son güncelleme: 09:15 - 21.04.2016