Babil oyuncuları ve karakterleri kimler? Babil konusu nedir?

Babil dizisi ilk bölümüyle ekranlara geldi. Star Tv'nin yeni dizisi Babil'de Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver gibi isimler başrolde yer alıyor. Peki Babil oyuncuları kimler, dizinin konusu nedir? İşte ilk bölümden tüm detaylar ve Babil ile ilgili meraka edilenler...

Babil oyuncuları ve karakterleri kimler? Babil konusu nedir?

Star Tv ekranlarının en yeni dizisi olan Babil ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı. İlk bölümüyle beğeni kazanan dizinin başrol oyuncuları arasında Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay gibi isimler bulunuyor. Babil ilk bölümünde, idealist, çalışkan ve dürüst bir ekonomi profesörü olan İrfan, uğradığı bir iftiranın sonucu işini kaybeder. Yaşadığı haksızlığı sindiremeden oğlu Deniz'in ölümcül hastalığı ortaya çıkar. İrfan'ın kısa sürede çocuğunun ameliyatı için gerekli olan parayı bulması gerekmektedir. İşte Babil dizisi oyuncu kadrosu ve konusu hakkındaki bilgiler.

BABİL DİZİSİ OYUNCULARI

Halit Ergenç – İrfan

Ekonomi profesörü, sevgi dolu bir baba. İdealist, zeki, duyarlı, vicdanlı, karizmatik ve mütevazi.

Ozan Güven – Egemen

İrfan'ın en yakın dostu. Her devrin adamı, eğlenceli, kurnaz, şeytan tüylü, tek tabanca, fırsatçı. Hayatı hep sınırda, uçlarda.

Aslı Enver – Ayşe

Süleyman'ın asistanı. Sempatik, dürüst, akıllı, duyarlı, merhametli, samimi.

Birce Akalay – İlay

Süleyman'ın sevgilisi, İrfan'ın eski aşkı. Çekici, sofistike, çok güzel, mesafeli.

Nur Fettahoğlu – Eda

İrfan'ın eşi. Tutkulu, entrikacı, pragmatik, iyi bir anne, iyi dost, tehlikeli düşman.

Mesut Akusta – Süleyman

Karanlık bir tarafı olan iş adamı, eski tefeci, aile babası. İlay'a deli gibi aşık. Eğitimsiz, hırslı, zeki, acımasız, cezalandırıcı, güçlü, saplantılı.

Halit Ergenç ve Ozan Güven çocukluk arkadaşı oldu! İşte Babil dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu…

BABİL DİZİSİ KONUSU

Oğlu büyük bir hastalık geçiren İrfan'ın bir an önce ameliyat ve tedavi için gereken parayı bulması gerekmektedir. Bir ekonomi profesörü olsa da bugüne kadar parayla ilkeli bir ilişki kuran İrfan, çoktan geçtiğini zannettiği hayatın en ağır sınavıyla karşı karşıyadır.

Oğlunu kurtarmak için savunduğu tüm değerlerle çatışmaya girmesi gereken İrfan'ın bu sınavda boş kağıt verme şansı yoktur. Artık onun değil, oğlunun hayatı söz konusudur. İrfan, gereken parayı bulmak için “gereken her şeyi” yapmaya hazır olmalıdır. Üstelik bu yol, daha önce hiç yürümediği bir yoldur.

İRFAN VE EGEMEN: AYNI YOLDA İKİ DOST, İKİ DÜŞMAN

Yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı, hikaye ve senaryosunu Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel’in kaleme aldığı, çok yakında Star TV’de başlayacak olan yılın iddialı dizisinde İrfan karakterini Halit Ergenç, Egemen karakterini Ozan Güven canlandıracak. İki birbirine zıt karakterde çocukluk arkadaşı, yıllar sonra hayatlarının en büyük sınavı için yan yana gelecek.

İRFAN VE EGEMEN'İN YOLLARI KESİŞİYOR

İdealist, çalışkan ve dürüst bir ekonomi profesörü olan İrfan, uğradığı bir iftiranın sonucu işini kaybeder. Yaşadığı haksızlığı sindiremeden oğlu Deniz’in ölümcül hastalığı ortaya çıkar. İrfan’ın kısa sürede çocuğunun ameliyatı için gerekli olan parayı bulması gerekmektedir. Çaldığı tüm kapılar birer birer yüzüne kapanırken, İrfan’ın son bir umut olarak çocukluk arkadaşı Egemen’e gider. İki dostun yolları yıllar sonra yeniden birleştirir.

PARANIN PEŞİNDE MACERA BAŞLIYOR

Egemen, neşeli, eğlenceli, kurnaz, İrfan’ın her anlamda tam zıttı. Çocukluğundan beri tek hayali zengin olmak. Bu uğurda elini kirletmekten, insan kullanmaktan çekinmez. İrfan para bulmak için kapısına geldiğinde Egemen bunu son bir yırtma şansı olarak görür. İki can dostu paranın peşinde karanlık bir maceraya atılırken, geçmişten gelen sır en büyük sınavları olacaktır.

Babil nedir? Babil ne demek? İşte kelime anlamı... İlginizi Çekebilir Babil nedir? Babil ne demek? İşte kelime anlamı...

 

Reyting sonuçları 17 Ocak: Babil ilk bölümüyle reytinglerde kaçıncı oldu? İlginizi Çekebilir Reyting sonuçları 17 Ocak: Babil ilk bölümüyle reytinglerde kaçıncı oldu?