Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bodrum Belediye Başkanı’ndan Fatma Girik’e ziyaret
Bodrum Belediye Başkanı’ndan Fatma Girik’e ziyaret
Belediye Başkanı Ahmet Aras, yaklaşık bir ay fizik tedavi gördükten sonra Bodrum'a dönen sanatçı Fatma Girik'i evinde ziyaret etti.
Magazin 5 Kasım 2019 - 13:13

Yürüme güçlüğü çektiği için Ankara’da bir ay fizik tedavi gören ve sonra İstanbul’a giderek diş tedavisini tamamlayan sinema oyuncusu Fatma Girik, geçen günlerde Bodrum’a döndü. Yaklaşık 20 yıldır yaşadığı Bodrum’un Torba Mahallesi’nde bulunan evinde dinlenen Fatma Girik’i ziyaret eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sanatçıya geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

FATMA GİRİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDE BAŞINA GELEN ANISINI ANLATTI

Aras, Torba Muhtarı Suat Kaya da eşlik etti. 2016 yılından bu yana bir dizi ameliyat ve tedavi süreci geçiren Fatma Girik ile sohbet etti. İstanbul’da 1989- 1994 yılları arasında Şişli Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğunu hatırlatan Fatma Girik o günleri anarak, “Önümüze imza için yığınla dosyalar geliyordu. Ben de çağırıyordum belediyenin avukatını, soruyordum, ‘İmza atarsak ne olur, atmazsak ne olur?’ diye. İki nüsha evrakların bir nüshasını imzalayıp, diğer nüshasını saklıyordum. Bir konu oluyordu çağırıyordum başkanları nedir bu diye. ‘Efendim siz daha iyi bilirsiniz’ diyorlardı. En nihayetinde dedim ki ben bilirsem her şeyi, siz ne işe yarıyorsunuz?” dedi. Fatma Girik, belediye başkanlığı görevinin kadına yakıştığını söyledi. Belediye çalışmalarından ve Torba Mahallesi ile ilgili projelerinden söz eden Başkan Aras ise, “Kapımız size her zaman açık. Sizi belediyemizde ağırlamaktan onur duyarız. Bir an önce eski sağlığınıza kavuşmanızı dilerim. Siz artık Bodrum’la özdeşleşmiş, ülkemizin çok önemli bir değerisiniz” dedi.(DHA)