Dilber Ay’ı Büşra Pekin canlandıracak

29 Nisan 2019'da kalp krizinden ölen Dilber Ay'ın (63) hayatı film oluyor. Sanatçıyı Aslı Enver ya da Gökçe Bahadır'ın canlandıracağı konuşuluyordu. Rolü Büşra Pekin kaptı.

Dilber Ay’ı Büşra Pekin canlandıracak

Geçen yıl hayatını kaybeden türkücü Dilber Ay’ın gerçek hayat hikayesini konu alan filmde sanatçının gençliğini Büşra Pekin canlandıracak.

Yapımcılığını Fikri Harika yapım ile Aytaç Medya’nın yaptığı senaryosunu Kamuran Süner ile Nalan Merter Savaş’ın yazdığı, müzik direktörlüğünü İskender Paydaş’ın yaptığı, görüntü yönetmenliğini İngiliz Jean Paul Seresin’in yapacağı ve yönetmen koltuğunda Hakan Kırkavaç’ın oturduğu filmin çekimleri Kasım ayında başlıyor.

Büşra Pekin

Filmde, Dilber Ay’ın çocukluğunu ise ‘O Ses Türkiye’ yarışmasında yarışan Zeliha Kendirci canlandırırken oyuncu kadrosunda Nursel Köse ve Tuncer Salman gibi ünlü isimler de yer alıyor.

Dilber Ay'ın ölüm nedeni... Kocası konuştu! İlginizi Çekebilir Dilber Ay'ın ölüm nedeni... Kocası konuştu! Canlı yayında işlediği cinayeti anlattı İlginizi Çekebilir Canlı yayında işlediği cinayeti anlattı