Ahlat Ağacı’nın başrolü Doğu Demirkol kimdir?Doğu Demirkol kaç yaşında?

Doğu Demirkol, 6 Eylül 1985 tarihinde dünyaya geldi. Cannes Film Festivali’nde büyük beğeni toplayan Ahlat Ağacı’nın başrol oyuncularından Doğu Demirkol son dönemde dikkat çeken isimlerin başında geliyor. Peki Doğu Demirkol kimdir, nereli? İşte hakkında tüm merak edilenler...

Ahlat Ağacı’nın başrolü Doğu Demirkol kimdir?Doğu Demirkol kaç yaşında?

Doğu Demirkol, Youtube’dan yayınladığı videolarla adını duyuran ardından oynadığı sinema filmleri ile adından söz ettiren Doğu Demirkol, 2018 yılında magazin basının en çok dikkat çeken isimlerinden biri oldu. Peki, Doğu Demirkol kimdir? İşte Doğu Demirkol’un hayat hikayesi…

DOĞU DEMİRKOL KİMDİR?

Tam adı Aydın Doğu Demirkol olan oyuncu 6 Eylül 1985 tarihinde dünyaya geldi. Başarılı bir cerrah baba ile ev hanımı bir annenin oğlu olan Doğu Demirkol, lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladı. İlk olarak Youtube üzerinden paylaştığı videolarla dikkat çekti. Acun Ilıcalı'nın sunuculuğunu üstlendiği Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılmasına rağmen finale gitmeyi başaramadı.

ahlat-agaci-dogu-demirkol

BKM Sahne'sinde yer alarak Açık Mikrofon isimli programda gösterisini sergiledi. Seyirciler tarafından beğenilen performans, Youtube üzerinde de yoğun ilgi gördü. Ali Atay imzalı Ölümlü Dünya'daki performansıyla adından söz ettirdi. Ahmet Mümtaz Taylan, İrem Sak ve Sarp Apak gibi tanınmış oyuncuların başrollerini paylaştığı filmde Zafer karakterine hayat verdi.

Doğu Demirkol, yönetmenliği Nuri Bilge Ceylan tarafından üstlenilen bir sanat filmi olan Ahlat Ağacı'ndaki Sinan karakterini canlandırıyor.

Loading...