Emre Aşık’ı öldürmek istediği ileri sürülen Yağmur Aşık kontrol şartı ile serbest bırakıldı

Futbolcu Emre Aşık'ın, boşanma aşamasındaki eşi Yağmur Aşık’ın tetikçi tutarak kendisini öldürmek istediğini iddia etmesi üzerine, gözaltına alınan Yağmur Aşık ve arkadaşı sevk edildikleri mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Emre Aşık’ı öldürmek istediği ileri sürülen Yağmur Aşık kontrol şartı ile serbest bırakıldı

Futbolcu Emre Aşık, boşanma aşamasındaki eşi Yağmur Aşık'ın tetikçi tutarak kendisini öldürteceğini iddia ederek eşinden şikayetçi oldu. Şikayetin ardından Yağmur Aşık ve aile dostu dediği B.Ş. gözaltına alınarak Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne getirildi.

Savcılıktaki ifadelerinin ardından Yağmur Aşık ve B.Ş. “kasten öldürmeye teşebbüs ve azmettirme” suçlarından adli kontrol hükümleri uygulanması talebiyle Anadolu Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. Yağmur Aşık ve B.Ş. sevk edildikleri mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

AVUKATININ KENDİSİNE HABER VERDİĞİNİ SÖYLEDİ

Emniyette ifade veren Emre Aşık, boşanma davalarının sürdüğü Yağmur Aşık'ın Düzce Ağır Ceza Mahkemesi'nde kasten öldürmeye teşebbüs suçundan yargılandığını hatırlatarak, avukatının Düzce'de görülen davadaki sanık Erdi S.'nin whatsapp üzerinden Yağmur Aşık'ın kendisini öldürmek için tetikçi tuttuğunu söylediğini anlattı. Aşık ifadesinde, “Can güvenliğimin olmadığını düşünüyorum. Avukatıma mesaj atıp telefonda bizzat konuları anlatan Erdi S. konuyla ilgili karakolu arayarak ihbarda bulunmuştur” diyerek koruma talep etti.

İHBARCININ KENDİSİNE SAPLANTILI AŞIK OLDUĞUNU ÖNE SÜRDÜ

Savcılıktaki ifadesinde, ihbarcı olan Erdi S. ile Düzce'de birlikte yargılandıklarını ve Erdi S.'nin kendisine saplantılı bir şekilde aşık olduğunu söyleyen Yağmur Aşık, “Erdi beni öldürmekle ve hapishaneye attırmakla tehdit etmektedir. Bu eylemlerini de duygusal isteklerine karşılık vermediğim için yapmaktadır” dedi.

Emre Aşık’ın avukatı ile Erdi S.'nin kendisine iftirada bulunduklarını savunan Yağmur Aşık, “Emre Aşık'ı öldürmesi için kesinlikle B.Ş.'ye para vermedim. Aksine kendisinin maddi durumu benden kat kat iyi olduğu için kendisi bana maddi anlamda destekte bulunmaktadır” dedi.

B.Ş. ise hakimlikteki sorgusunda, aile dostu olduğunu söylediği Yağmur Aşık'ı 6-7 aydır tanıdığını belirterek suçlamaları kabul etmedi.

Şoke eden iddia: Emre Aşık'ı öldürmek için 10 milyon lira teklif ettiler İlginizi Çekebilir Şoke eden iddia: Emre Aşık'ı öldürmek için 10 milyon lira teklif ettiler