Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İbrahim Erkal’ın ailesi sanatçının hayatını kaybettiğini açıkladı
İbrahim Erkal’ın ailesi sanatçının hayatını kaybettiğini açıkladı
Evinin otoparkında baygın bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede beyin kanaması tanısıyla ameliyata alınan İbrahim Erkal, yoğun bakımda hayatını kaybetti. Sanatçının ailesi, Erkal'ın beyin ölümünün gerçekleştiğini duyurup, sosyal medyada "Değerli sanatçımız İbrahim Erkal, tüm çabalara karşın Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Dualarımız birlikte olsun" paylaşımı yaptı.
Magazin 9 Mayıs 2017 - 17:18

12 Nisan’da gece saatlerinde Maltepe'deki evinin otoparkında güvenlik görevlileri tarafından bilinci kapalı halde bulunarak hastaneye kaldırılan şarkıcı İbrahim Erkal, 49 yaşında hayatını kaybetti.

Beyin kanaması geçirdikten sonra yaklaşık bir saat boyunca otoparkta kaldığı tespit edilen Erkal’a ilk müdahale kaldırıldığı Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılmıştı. Sonrasında ambulansla Beşiktaş'ta bulunan özel bir hastaneye sevk edilen Erkal’ın ciddi bir beyin kanaması geçirdiği, hayati risk taşıdığı ve derin komada uyutulduğu açıklanmıştı.

Ameliyat sonrası yoğun bakımda tedavisine devam edilen ve bugün hayatını kaybeden Erkal, günlerdir yoğun bakımda uyutuluyordu. Ünlü sanatçı, beyin kanaması geçirmeden 15 gün önce 3. kez baba olmuştu. Sanatçının vefat ettiği haberinin hızla yayılmasının ardından ailesi, sozcu.com.tr’ye “Ne yazık ki beyin ölümü gerçekleşti. Ancak şu an kendisi hâlâ makineye bağlı” açıklamasını yaptı.

Öte yandan sanatçının ağabeyinin önce sozcu.com.tr’ye yaptığı “Beyin ölümü gerçekleşti” açıklaması, ardından Erkal’ın resmi sosyal medya hesabından yapılan vefat açıklamasına karşın, sanatçının yaşamını devam ettirdiğine yönelik iddialar ortaya atıldı.

CNN TÜRK‘ün sorularını yanıtlayan doktorlar Erkal'ın stabil durumun devam ettiğini söylediler. DHA'nın haberinde ise beyin kanaması nedeniyle tedavi gören sanatçı İbrahim Erkal‘ın beyin ölümünün gerçekleştiği ancak hayati fonksiyonlarının devam ettiği belirtildi.

İBRAHİM ERKAL KİMDİR?
İbrahim Erkal (d. 10 Ekim 1967; Narman, Erzurum), Türk şarkıcı, söz yazarı, besteci ve oyuncu. 1984 yılında İbrahim Güzelses adıyla “Sarhoş Baki (Erzurum Türküleri)” adlı ilk albümünü çıkardı. Fakat sesini duyuramadı. 1994 yılının ilk ayında kendi adıyla çıkardığı ilk albümü Tutku adlı albümünü yayınladı. Bu albümle sesini duyurmayı başardı ve müziğiyle insanların ilgi odağı oldu. 1995 yılının ilk aylarında Sıra Bende/Aklımdasın adlı ikinci albümünü yayınladı. Albümdeki, “Sevmesende Olur” ve “İnsafsız” gibi şarkılar ön plana çıktı.
İHA

 

 

Son güncelleme: 18:34 - 09.05.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.