Kim Jong-hyun kimdir? Güney Kore’li şarkıcı intihar etmişti.

Güney Kore'nin en ünlü müzik gruplarından Shinee'nin en popüler üyesi Kim Jong-hyun hayatını kaybetti. Jnoghyun olarak bilinen Shinee grubundaki şarkıcının intihar ettiği düşünülüyor. Peki ünlü şarkıcı Kim Jong-hyun kimdir? İşte şarkıcı hakkında merak edilenler...

Kim Jong-hyun kimdir? Güney Kore’li şarkıcı intihar etmişti.

Güney Kore'nin ünlü erkek vokallerden oluşan Shinee grubunun en önemli ve popüler figürlerinden biri olan Kim Jong-hyun'un hayatını kaybettiği açıklandı. İntihar eden Güney Kore'li şarkıcı Kim Jong-hyun kimdir? İşte intihar ve şarkıcı hakkında merak edilenler.

Reuters'ın duyurduğu haberde 27 yaşındaki şarkıcının ölüm nedeni ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Genç şarkıcının intihar etmiş olabileceği belirtilirken, Güney Kore polisinin Gangnam mahallesindeki evinde genç şarkıcıyı cansız olarak bulduğu açıklandı.

Polise genç şarkıcıyı ihbar eden kişinin kız kardeşi olduğu açıklandı. Müzik grubu Five isimli beşinci albümlerini yayınlamış ve Nisan ayına kadar Japonya'da turneye çıkmıştı. Dans ve gösterileriyle “Kore Pop'unun Prensi” olarak tanınan şarkıcı grubun kemik üyeleri arasında yer alıyordu.

Kore'yi şok eden ölüm! Genç şarkıcı intihar etti

KIM JONGHYUN KİMDİR?

Jonghyun'un grubu SHINee, 2017 Nisan'da beşinci albümlerini çıkarmış ve yeni albüm turuna çıkmıştı.

SHINee, 2008 yılında kurulan Güney Koreli bir erkek K-pop grubu. Korece ve Japonca albümler çıkaran SHINee, ülkesini kasıp kavuran bir şöhrete sahip. SHINee, sahne şovları ve danslarıyla ilgi gördüğü kadar moda ikonu olarak da kabul ediliyor. Boğazlı spor ayakkabıları, dar kot pantolonları, renkli kazaklarıyla bir akım yaratmayı başardı.

Jonghyun, grubun yıldızıydı, vokalistiydi. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Jonghyun, 8 Nisan 1990 yılında Seul'de doğmuştu. Jonghyun'un müzik dışında, bir de kitabı yer alıyor. Kendi şarkılarının hikayelerini anlattığı kitabın adı Skeleton Flower.

SHINee adlı grubun ana vokalisti, MBC Blue Night Radio sunucusu, dansçı, şarkı sözü yazarı, besteci ve model kimlikleriyle tanınan Kim Jonghyun, 8 Nisan 1990'da doğdu. Doğduğu kent olan Seul’de büyüdü. 2005’te S.M. Casting System’de keşfedildi. SHINee ile çıkış yapmadan önce Zhang Liyin ile onun ilk Çince albümü “I Will” için “Wrongly Given Love”  şarkısında düet yaptı. 12 Ocak 2015 tarihinde ilk solo albümü Base yayınlandı. Aynı yıl içinde ikinci solo albümü ‘Story Op.1’ da yayınlandı ve ilk solo konseri olan ‘The Story By Jonghyun’u gerçekleştirdi. Şarkıcı aynı zamanda kendi yazdığı, bestelediği şarkıların hikayelerini konu alan ‘Skeleton Flower’ adında bir kitap yayımladı. Tüm bunları yaparken grubu SHINee’yle birlikte promosyonlarına devam etti.

JONGHYUN’UN İNTİHAR NEDENİ NETLİĞK KAZANMADI

K-pop grubu SHINee'nin yıldızı Kim Jong-hyun ya da bilinen adıyla Jonghyun, yapılan ilk açıklamalara göre evinde intihar etmiş olarak bulundu. Jonghyun, henüz 27 yaşındaydı ve ülkesinde bir hayli geniş hayran kitlesine sahipti.

Yerel basında, kız kardeşine ölmeden önce mesaj gönderdiği belirtildi. Jonghyun'un, kardeşine yolladığı mesajda, “Çok zor oldu. Lütfen gitmeme izin ver. Herkese zor zamanlardan geçtiğimi anlat. Bu benim son vedam.” sözleri yer alıyordu.

Gangnam polis güçlerine göre, 18 Aralık 2017'de saat 21.42'de, Jonghyun'un kız kardeşi yetkilileri arayıp uyardı.

Jonghyun'un hayranlarının cephesinde hüzün dolu bir atmosfer hakim. Ünlü yıldızın hayranları kelimenin tam anlamıyla yasta ve sosyal medyada üzgün mesajlarını paylaşıyorlar.

Kore'yi şok eden ölüm! Genç şarkıcı intihar etti İlginizi Çekebilir Kore'yi şok eden ölüm! Genç şarkıcı intihar etti