İyilik meleği ünlüler

Giydiklerinden söylediklerine, taktıkları aksesuarlarından sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflara her konuda takip edilen ünlüler, sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak ‘yardımlaşma’ temasına da sık sık dikkat çekiyor. Bu yönleriyle de sevenlerine örnek olan isimlerden bazılarını sizin için derledik…

İyilik meleği ünlüler

Konu çocuklar olunca… 

Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV)'in organizasyonunda moderatörlük yapan oyuncu Hakan Bilgin'in yanı sıra vakıf için Selin Demiratar da, kıyafet satışı gerçekleştiriyor. Arzu Kaprol ise yarın vakıf için 39. Vodafone İstanbul Maratonu'nda koşacak.

beren

Her hafta pilates

Omurilik Felçlileri Derneği'ne gönüllü olarak destek veren ünlüler pek çok etkinliğe imza atıyor. Son dönemde dernek çatısı altında her hafta düzenli olarak pilates dersleri vererek renk katan isim ise Ebru Şallı. İlyas Yalçıntaş ve Kenan Doğulu da, dernek yarına konser veren ünlü isimler arasında yer alıyor.

ebru-salli

Her adım çağdaş bir hayat için

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, pek çok ünlünün destek olduğu dernekler arasında yer alıyor. Son dönemde üniversite öğrencilerine burs sağlamayı amaçlayan ‘Bir Işık Da Sen Yak' projesinin tanıtım filminde Beren Saat ve Selçuk Yöntem rol aldı. Gülriz Sururi ve Fazıl Say ise derneğin her adımına destekçisi.

fazil-say

Şansı hak edenlere özel…

Koruncuk Vakfı'nın desteğiyle hayat geçirilen ‘İkinci Şans' projesi, hakları ellerinden alınan çocuklara rehabilitasyon, konaklama ve eğitim imkanı sağlayabilecekleri yerleşkeler kurmak amacıyla hayata geçiriliyor. Projenin yüzü ise oyuncu Meryem Uzerli…

meryem

Kalabalık destek ekibi…

Çocuklara eğitim, spor, müzik, tiyatro ve psikolojik destek vererek onları yarınlarına daha iyi koşullarda hazırlamak amacını taşıtan Mika-Der'e de destek olan pek çok isim var. Bu isimler arasında Çağla Şıkel, Ayça Bingöl, Ajda Pekkan, Tarkan, Erol Evgin, Ferhat Göçer ve Kenan Doğulu gibi isimler alıyor.

erol-evgintarkan