Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kerimcan Durmaz’a üst üste suç duyurusu
Kerimcan Durmaz’a üst üste suç duyurusu
Sosyal medya fenomeni ve DJ Kerimcan Durmaz hakkında geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden cinsel içerikli bir video paylaşmasının ardından Türkiye'nin çeşitli yerlerinden suç duyurusu geliyor. Bursa ve Ankara'nın ardından İstanbul'da da Durmaz hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
Şeyma ULUSOY
Magazin 30 Nisan 2019 - 16:24

Kerimcan Durmaz, geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından, seyahat ettiği uçağın tuvaletinde müstehcen görüntülerini paylaştığı iddiasıyla büyük tepki çekmişti. Durmaz, paylaşımdan kısa süre sonra iddia edilen görüntünün kendisine ait olmadığını ve uygunsuz içerikli bir videoyu avukatına iletmek isterken istemeden paylaşmış olduğunu belirterek, herkesten özür diledi. Büyük tepki çeken o paylaşımın sonrasında Adana ve Bursa'dan avukatlar, Kerimcan Durmaz'ın sosyal medyada yayınlandığı iddia edilen video hakkında “Hayasızca hareketler“ ve “Cinsel taciz“ suçlardan cezalandırılmasını talep ederek, suç duyurusunda bulundu. Suç duyurularına bir yenisi de İstanbul'dan geldi. Avukat Elif Zilcioğlu da İstanbul Adalet Sarayı'nda giderek, Durmaz, hakkında “Hayasızca hareketler“,“Cinsel taciz“,“Müstehcenlik“ ve “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama“ suçlarından suç duyurusunda bulundu.

“AYNI KIYAFETLER İLE FOTOĞRAF PAYLAŞMIŞTI”

Avukat Elif Zilcioğlu, dilekçesinde sosyal medya fenomeni ve DJ Kerimcan Durmaz'ın 28 Nisan günü paylaşımda bulunduğu iddia edilen videoyu, 3 milyonu aşkın takipçisinin içinde bulunan 18 yaşından küçüklerinde izlediğine dikkat çekerek, “Durmaz, söz konusu video paylaşımını yoğun tepkiler akabinde kaldırmıştır. Hemen ardından yapılan paylaşımda kendisinin olmadığını iddia etse de gün içerisinde suç konusu kıyafetleri ile aynı platformdan paylaşım yapmış ve durum ortaya çıkınca o fotoğrafları da sosyal medya hesabından silmiştir. Savcılık makamının yapacağı teknik inceleme neticesinde gerçekler ortaya çıkacaktır” dedi.

“GÖRÜNTÜ İSTİSMAR NİTELİĞİNDEDİR”

Suç duyurusunun devamında Avukat Zilcioğlu, 12 yaşında oğlu ve küçük yaşta bulunan 4 yeğeni olduğunu, onlar gibi milyonlarca çocuğun da sosyal medyada Durmaz'ı takip ettiğini belirterek, “Ne yazık ki çocuklarımız ilgi ile takip ettikleri Kerimcan Durmaz'ın sosyal medya hesabındaki bu videoya ile maruz kaldıkları durum, cinsel taciz boyutunu aşarak, istismar sayılabilecek niteliktedir. Nitekim hem anne, hem avukat olarak sosyal sorumluluk bilinciyle ve hukukçu kimliğimin üzerime yüklediği sorumlulukla savcılık makamına bildirme zaruretim olmuştur” ifadelerine yer verildi.

“ÇOCUKLARIMIZI BU KİŞİLERDEN MUHAFAZA ETMELİYİZ”

SÖZCÜ'ye konuşan avukat Elif Zilcioğlu, “Fenomen diye nitelendirilen bu kişiler, henüz yetişme çağındaki çocukları adeta zehirlemektedir. Zaten sosyal ağlarda bilinçsizce ve sorumsuzca yapılan bu paylaşımlar ceza kanunumuzda da müeyyideye tabi tutulmuşlardır. Her ebeveynin bu bilinçle hareket ederek, gereken tepkiyi göstermesi, geleceğimizi hazırlayan çocuklarımızı bu ve bunun gibi kişilerden gücü yettiğince muhafaza etmesi gerekir. Ahlaki değerleri yüksek bir toplum oluşturabilmek için hepimize görev düşmektedir” diye konuştu.

Son güncelleme: 16:25 - 30.04.2019