Nefret suçu işleyen Rasim Ozan’a tepki yağıyor

Beyaz TV'de yayınlanan 'Beyaz Futbol' programında 'Kusturmalı Boşnak Saksosu' diyerek nefret suçu işleyen Rasim Ozan Kütahyalı'ya tepki yağıyor. Balkan ve Boşnak dernekleri, Kütahyalı hakkında açıklama yayınladı ve hukuki süreç başlatacaklarını belirtti. MHP'li vekil Saffet Sancaklı, Kütahyalı'ya sert sözlerle yüklenirken, TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu da savcıları göreve çağırdı.

Nefret suçu işleyen Rasim Ozan’a tepki yağıyor

Beyaz TV’de yayınlanan ‘Beyaz Futbol’ programında sarf ettiği ‘Kusturmalı Boşnak Saksosu’ sözleriyle nefret suçu işleyen ve bir kültürü aşağılayan Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı’ya tepki dinmiyor.

Boşnaklar, hakaret içerikli sözlerin yayınlandığı kanalın sahibi Melih Gökçek’in annesinin Kosovalı, eşi Nevin Gökçek’in ise Boşnak kökenli olduğunu hatırlattı.

13 Balkan ve Boşnak derneği bir açıklama yayınlayarak, “Kütahyalı'nın sarf ettiği bu sözler, kelimenin tam anlamıyla, belden aşağı, terbiyesizce, dini ve milli geleneklerimize uymayan sözcükler olmasının yanında, aynı zamanda ırkçı, aşağılayıcı, küçümseyici, tahrik edici, nefret ve hakaret içerikli sözlerdir” ifadeleri kullanıldı ve Kütahyalı hakkında hukuki işlem başlatacaklarını açıkladı.

balkan‘ŞEREFSİZ OĞLU ŞEREFSİZ’

MHP Milletvekili Saffet Sancaklı da Kütahyalı’ya tepkisini şöyle dile getirdi: “Şerefsiz oğlu şerefsiz. Böyle insanların artık toplum dışına çıkarılması lazım. Bu işin peşini bırakmayacağım.”

‘AŞAĞILIK, ADİ VE AKILSIZ…’

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu da resmi Twitter hesabından “Tarih boyunca Türklerle dostluğu ve samimiyeti sayesinde tüm dünyayı kıskandıran Bosna Halkını, aşağılık, adi ve akılsız yakıştırmayla küçük düşürmeye çalışan Rasim Ozan Kütahyalı ve onun gibileri hak etmiyoruz. Bir Boşnak olarak, bu şahsı ağır şekilde kınıyor, savcılarımızı göreve davet ediyorum” açıklamasını yaptı.

Rasim Ozan Kütahyalı ise bir açıklama yayınlayarak, “Hayatımda ilk kez duyduğum bir laftı. Bunu da canlı yayında geyik olsun diye söyledim. BU saçma olaydan dolayı başta Boşnak kardeşlerim olmak üzere tüm incinen izleyicilerimizden özür dilerim” dedi.

KÜTAHYALI’NIN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:

rasimozanaciklama Rasim Ozan Kütahyalı'ya bir darbe de RTÜK'ten İlginizi Çekebilir Rasim Ozan Kütahyalı'ya bir darbe de RTÜK'ten