Sözcü Plus Giriş

Ozan Çolakoğlu kimdir? Şarkıcı Gülşen’in eşi Nerede doğdu ve kaç yaşında?

Bestelediği müzikler ve yaptığı mixlerle müzik dünyasında önemli bir yere sahip DJ aranjör ve prodüktör Ozan Çolakoğlu kimdir? Nerede doğdu ve kaç yaşında? İşte şarkıcı Gülşen'in eşli ile ilgili merak edilenler...

Güncellenme: 11:34, 21/02/2018
Ozan Çolakoğlu kimdir? Şarkıcı Gülşen’in eşi Nerede doğdu ve kaç yaşında?

Özellikle ünlü isimlere yaptığı aranjeler ve şarkıcı Gülşen ile evliliği ile adından söz ettiren Ozan Çolakoğlu kimdir? Ünlü müzisyen nerede doğdu? İşte Ozan Çolakoğlunun yaşı ve kısa yaşam öyküsü…

OZAN ÇOLAKOĞLU KİMDİR?

Ozan Çolakoğlu 1 Nisan 1972 tarihinde Adana'da doğdu. Ortaokul yıllarından beri müziğe ilgi duymaya başladı. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Melih Kibar'ın stüdyosunda bir müzik yarışması hazırlığı için gitti, orada çalışmaya başladı. 1996 senesinde gittiği Amerika'da Boston, Massachusetts'te bulunan Berklee Üniversitesi'nde eğitimini 2000 yılında tamamladı.

Müzik hayatına 1992 yılında Tarkan'ın “Yine Sensiz” albümünün müzik direktörlüğü yaparak başladı. Tarkan'ın sırasıyla Acayipsin, Ölürüm Sana, Karma (albüm), Dudu (albüm), Come Closer, Metamorfoz, Adımı Kalbine Yaz albümlerinde yapımcı ve aranjör olarak bulundu.

ozancolakogluic

ÇALIŞTIĞI İSİMLER ARASINDA TARKAN HANDE YENER VE MURAT BOZ’DA VAR

Tarkan ile çalışmaya devam ederken Hande Yener'in Sen Yoluna Ben Yoluma ile Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor, Nil Karaibrahimgil'in “Tek Taşımı Kendim Aldım”, Murat Boz'un Aşkı Bulamam Ben ve rock grubu Pin-Up gibi sanatçıların da albümlerinde aranjeler yaptı.

Sertab Erener'in 2003 yılında Eurovision'da birinci olduğu “Every Way That I Can” şarkısının aranjesini yapan Ozan Çolakoğlu, Hadise Açıkgöz'ün “Düm Tek Tek” adlı şarkısının da düzenlemesini yapmıştır. Sanatçı ve albüm çalışmalarının yanı sıra birçok gişe rekortmeni filminde müziklerini yapmıştır. GORA, Hokkabaz, Organize İşler ve Sınav filmlerinin müzikleri de Ozan Çolakoğlu imzasını taşımaktadır.

1992 yılından beri Türkiye'nin popüler sanatçılarının albümlerinde yer alan Ozan Çolakoğlu, 2012 Mayıs ayı sonunda kendine ait bir proje albümü çıkardı. Albümde kendisine; Tarkan, Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Gülşen, Sertab Erener, Göksel, Yalın ve Manga grubunun solisti Ferman Akgül eşlik etti.

Yayınlanma Tarihi:10:36,