Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Resul Dindar kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte ünlü şarkıcının az bilinenleri…
Resul Dindar kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte ünlü şarkıcının az bilinenleri…
Türk Halk Müziği sanatçısı Resul Dindar kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Ünlü şarkıcının hayat hikayesi merak ediliyor. İşte halk müziğinin yeni dönem seslerinden Resul Dindar'ın az bilinenleri ve kısa yaşam öyküsü...
Magazin 28 Mart 2018 - 15:35

Halk müziğinin yeni jenerasyon temsilcilerinden Resul Dindar kimdir? Hangi yılda nerede doğdu? İşte Resul Dİndar’ın kısa hayat hikayesi, diskografisi ve çıakrdığı albümler…

RESUL DİNDAR KİMDİR?

Resul Dindar, 24 Ocak 1982’de Hopa, Artvin’de dünyaya geldi. Türk halk müziği ses sanatçısı. 2008 yılı Temmuz ayında arkadaşlarıyla birlikte Karmate (değirmen) grubunu kurdu ve grubun solistliğini yaptı. Karmate, Nani ve Nayino adlı iki albüm çıkardı.

Resul Dindar gruptan 2012 yılında ayrılarak müziğe tek başına devam etme kararı aldı ve 1 Nisan 2013 tarihinde Divane adlı ilk solo albümünü yayınladı. Resul Dindar’ın seslendirdiği eserler Türkçenin yanı sıra, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde konuşulan Lazca, Megrelce, Gürcüce ve Hemşince gibi dilleri de kapsamaktadır.

DİSKOGRAFİ

Albümleri

Divane (2013)
Dalgalan Karadeniz (2014)
Aşk-ı Meşk (2017)