Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Seyfi Dursunoğlu’ndan üzücü haber
Seyfi Dursunoğlu’ndan üzücü haber
Ekran şovuna yeni bir soluk getiren Seyfi Dursunoğlu, güneşe çıkınca geçici görme bozuklukları yaşıyor.
Magazin 17 Kasım 2016 - 10:35

Usta sanatçı Seyfi Dursunoğlu’ndan sevenlerini üzen haber. ‘Huysuz Virjin' tiplemesiyle şöhreti yakalayan 84 yaşındaki Seyfi Dursunoğlu, gözlerinde meydana gelen rahatsızlıktan dolayı güneşe çıkamıyor. Milliyet’in haberine göre, Çengelköy sırtlarında bulunan evinden ayrılmayan Dursunoğlu'nun, güneşe maruz kaldığında geçici görme kaybı yaşadığı öğrenildi.

seyfidursunoglu

KÖRLÜK DEĞİL SARI NOKTA HASTALIĞI

Hakkında geçici körlük yaşadığına dair iddialar ortaya atılan Seyfi Dursunoğlu’nun menajeri konuyla ilgili Şık’a konuştu. Seyfi Bey’in sanıldığı gibi geçici bir körlüğü olmadığını sadece sarı nokta hastalığı nedeniyle bu durumların zaman zaman yaşandığını söyledi. Seyfi Dursunoğlu'nun 2013 yılında jüri üyeleri arasında bulunduğu Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada sarı nokta hastalığı ortaya çıkmış ve Dursunoğlu'nun rahatsızlığı nedeniyle stüdyo ışıkları altında çalışamayacak olması çekimlerin iptal edilmesine neden olmuştu.

SARI NOKTA HASTALIĞI NEDİR

55 yaşın üstünde sık görülen sarı nokta hastalığı ilerlemesi halinde tehlikeli boyutlara varabilir. Görme kaybı, cisimleri, çizgileri eğri veya kırık görme, göz önünde karartılar, görme kalitesinde bozulma gibi belirtilerle kendini gösteriyor. Hastalıkta erken teşhis önem taşır. Sarı nokta hastalığı herkesin evde uygulayabileceği basit bir test ile erken teşhis edilebilir.

 

Son güncelleme: 13:54 - 17.11.2016