Sosyal medyadan servet kazanıyor

Hiç Kardashianların, Made in Chelsea yıldızlarının ve Youtuberların #reklamlardan ne kadar kazandığını düşündünüz mü?

Sosyal medyadan servet kazanıyor

Görünüşe göre çok fazla…

kylie

Advisa isimli kişisel kredi şirketi bütün matematiği yaptı. Yaptıkları algoritma, takipçi sayısına göre bir paylaşımdan kazanabilecekleri tahmini miktarı ölçüyor.

Stashmetrics isimli sosyal medya analitik ölçüm şirketinin datalarıyla da karşılaştırıldığında, bir ünlünün teorik olarak ne kadar kazanabileceğini anında ölçebiliyorsunuz. Kendinizi ölçmemek için bir neden de yok!

Paylaşım başına kazanılabilecek miktar (Sterlin)

tablo

Sosyal medyaya olan düşkünlüğüyle tanınan Kim Kardashian’ın Snapchat, Facebook, Instagram ve Twitter üzerinde 224 milyona yakın takipçisi var. Bunların hepsi toplandığında Kardashian’ın yıllık kazancı 360.291.583 Sterlin olarak ölçülüyor.
kazanc

giphy-56.gif

Selana Gomez, 120 milyonla Instagram’da en fazla takipçi olan kişi. Yaptığı bir paylaşım ona 380.985 Sterlin kazandırabiliyor. Yani günde bir tane reklamlı paylaşımın Gomez’e getirdiği yıllık gelir 360.591.583 Sterlin.

Ama sosyal medyadan servet yapabilen kişiler sadece ünlüler değil. Ünlü yemek ve fitness bloglarının sahipleri sadece haftada 2 paylaşım yaparak yılda 100.000 Sterlin’den fazla para kazanabiliyor.

Selfie çekim tekniklerinizi geliştirin çünkü artık paranın olduğu yer Instagram. Ortalama bir Instagram kullanıcısı aynı reklam fırsatlarına sahip olursa yılda 20.000 Sterlin gibi bir kazanç elde edebiliyor. Bunun nedeni ise Instagram takipçilerinin Twitter takipçilerine göre 3.5 kat daha değerli olması.

Eğer Instagram hesabınızı 2.500 kişi takip ediyorsa, haftada iki kere paylaşım yaparak Avrupa’nın asgari ücretinden daha fazla para kazanma olasılığınız var.

selenagomez

Aşağıya takipçi sayılarınızı ekleyerek kazanabileceğiniz değeri ölçebilirsiniz:

celebs

Daha farklı Başka Şeyler içerikleri için aşağıdaki haberlerimize de bakın:

Bunlar altından bile değerli! İlginizi Çekebilir Bunlar altından bile değerli!

 

Jennifer Aniston 'Friends'in bugün çekilse nasıl olacağını açıkladı İlginizi Çekebilir Jennifer Aniston 'Friends'in bugün çekilse nasıl olacağını açıkladı

 

Einstein'ın karısına imzalattığı akıl almaz sözleşme İlginizi Çekebilir Einstein'ın karısına imzalattığı akıl almaz sözleşme