Survivor Ersin kimdir? Ersin Korkut kaç yaşında, nereli? İşte ünlü tiyatrocunun hayatı…

Survivor 2020'de adı sıkça duyulan ve yarışmadaki performansıyla da dikkat çeken Ersin Korkut'un hayatı hakkındaki bilgiler merak ediliyor. Yılmaz Erdoğan'ın dayısının oğlu olan Survivor Ersin Korkut BKM kadrosundaki tiyatro oyunlarıyla milyonların sevgisini kazanmıştı. Peki Survivor Ersin kimdir? Ersin Korkut kaç yaşında ve nerelidir?

Survivor Ersin kimdir? Ersin Korkut kaç yaşında, nereli? İşte ünlü tiyatrocunun hayatı…

Eğlenceli yapımlarda boy gösteren Ersin Korkut en büyük çıkışını Çok Güzel Hareketler Bunlar programı ile yaptı. Yılmaz Erdoğan'ın dayısının oğlu olan Ersin Korkut'un hayatı BKM kadrosuna alması ile döndü. Bu sezon Survivor 2020’de ter döken Ersin Korkut adada yerini sağlamlaştırmak istiyor. İşte merak edilen hayatıyla Ersin Korkut…

ERSİN KORKUT KİMDİR?

Ersin Korkut, 1977 yılında, Hakkari’de dünyaya geldi. Babası köy hizmetlerinden emekli, annesi ev hanımıdır. 5 kardeştirler. İlk ve orta dereceli eğitimini Hakkari’de tamamladıktan sonra aynı şehirde bir süre taksi şöförü olarak çalışan Korkut, iş bulmak amacıyla 1998 yılında İstanbul’a taşındı. Yılmaz Erdoğan dayısının oğludur.

İstanbul’a geldiğinde bir iş bulmak için uğraşan ve gazete gördüğü ilanı değerlendirerek Merter semtinde bulunan bir pizza dükkanında bulaşıkçı olarak çalışmaya başlayan Korkut’un şansı, akrabası olan ünlü oyuncu Yılmaz Erdoğan’ın kendisini BKM kadrosuna alması ile döndü. BKM’de çeşitli işlerde görev alan Korkut, Bana Bir Şeyhler Oluyor adlı tiyatro oyununda sahne teknisyeni olarak görev yaptığı sırada Yılmaz Erdoğan’dan izin alarak oyunda ufak bir rol alarak sahneye çıktı. Seyirciler tarafından çok beğenilen ve bol bol alkışlanan Ersin Korkut, kendisine yeni kariyer olarak oyunculuğu seçti.

İlk olarak Cem Yılmaz ile beraber Doritos reklamlarında yer alan ve “Doktor Bu Ne?” repliği ile izleyicileri güldüren genç oyuncu, 2004 yılında, Sevinçli Halleradlı mini T.V. serisi ile televizyon dünyasına adım attı.

2005 yılında, Yılmaz Erdoğan’ın yazar, yönetmen ve oyuncu olarak kadrosunda bulunduğu Organize İşler adlı sinema filminde rol alarak beyaz perde macerasına başlayan Korkut, 2007 yılında Şafak Sezer ile beraber Kutsal Damacana ve 2009 yılında, bir Yılmaz Erdoğan filmi olan Neşeli Hayatfilmlerinde rol aldı.

Ersin Korkut, BKM tarafından hazırlanan komedi programı Çok Güzel Hareketler Bunlar’ın kadrosunda yer aldı.