Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Talat Bulut kimdir? Mucize filmi başrolü Talat Bulut kaç yaşında?
Talat Bulut kimdir? Mucize filmi başrolü Talat Bulut kaç yaşında?
Talat Bulut, 23 Mart 1956’da Sarıkamış Kars’ta doğdu. Son dönemde sinemada Mucize filmi ile televizyonda ise Yasak Elma dizisi ile boy gösteren Talat Bulut hakkında geniş bilgiye haberimizde ulaşabilirsiniz...
Magazin 11 Ocak 2019 - 20:13

Talat Bulut, sinema ve dizi filmlerde rol almanın yanı sıra seslendirme çalışmaları da ile de tanınıyor. Manisa Tarzanı filmi ile ilk kez geniş kitleler tarafından tanınan Talat Bulut, şu sıralarda FOX TV ekranlarında Yasak Elma dizisinin başrolünde yer alıyor. Peki Talat Bulut kimdir? Talat Bulut kaç yaşında?

TALAT BULUT KİMDİR?

Talat Bulut, 23 Mart 1956'da Sarıkamış Kars'ta doğmuştur. Türk tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısıdır. Eğitimini, Hacettepe Üniversitesi, Elektronik Mühendisliği bölümünde sürdürürken 2. sınıfta yarıda bırakan Talat Bulut, sanat yaşamına 1975 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu'nda Dimitrov adlı oyunda sahneye çıkarak başladı.

Uzun süre AST bünyesinde çalışan sanatçı, Türkân Şoray'ın teşvikiyle kamera karşısına geçerek Hazal filmiyle sinemaya adım attı. Bir dönem Türk sinemasının üretkenliğinin azaldığı süreçte etkinliklerine ara verdi. Kaliteli filmlerde oynamayı tercih eden Bulut; halen sinema ve dizi filmlerde rol almanın yanı sıra seslendirme çalışmaları da yapmaktadır. Geniş izleyici kitlesiyle tanışmasına neden olan film Manisa Tarzanı'dır.

KAZANDIĞI ÖDÜLLER

7. Ankara Film Festivali – 1995, En İyi Erkek Oyuncu, Manisa Tarzanı
1. Ankara Film Festivali – 1988, En İyi Erkek Oyuncu, Herşeye Rağmen
20. Antalya Film Festivali – 1983, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Derman
37. Antalya Film Festivali – 2000, En İyi Erkek Oyuncu, Melekler Evi
22. Siyad Türk Sineması Ödülleri – 2000, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Abuzer Kadayıf