Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tarkan oyunu kullandı, ‘Hayırlısı olsun’ dedi
Tarkan oyunu kullandı, ‘Hayırlısı olsun’ dedi
16 Nisan Referandum oylamasına ünlüler cephesi yoğun ilgi gösterdi. Önceki seçimlere kıyasla çok daha büyük bir katılım olduğu görülen seçimlerde ünlü isimler de vatandaşlık görevini yerine getirdi. Bunlar arasındaki Megastar Tarkan,  16 Nisan Referandumu için oyunu Sarıyer, Çamlık Sitesi Yönetim binasında kullandı. Seçmen Bilgi Kağıdı ve kimliği ile saat 09.00´da sandığa gelen Tarkan, çevredekilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.  Tarkan seçmen bilgi kağıdı ile gazetecilere poz verdi.
Magazin 16 Nisan 2017 - 09:47

Seçmenlerle birlikte sıraya giren Tarkan, sırası geldiğinde 1249 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Ünlü sanatçı oyunu attıktan sonra sandığın başında “Hayırlısı Olsun” dedi.

 

Çıkışta çevredekiler Tarkan ile fotoğraf çektirmek için sıraya girdi. Tarkan, fotoğraf isteklerini geri çevirmedi. Tarkan, gazetecilerin soruları üzerine, “Bir vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Oyumu verdim. Gidiyorum” ifadelerini kullandı.

ÜNLÜLER SANDIK BAŞINDA

NEJAT İŞLER

nejat-isler
İŞLER: YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA

Bodrum İlçesi’nde Gümüşlük Mahallesi’nde oturan oyuncu Nejat İşler, Kamil Durmaz İlkokulu’nda oyunu kullandı. Ünlü oyuncu Nejat İşler de saat 15.30 sıralarında okula geldi. Sıra olmaması nedeniyle İşler hızlıca oyunu kullandı. “Hayırlı olsun” diyenlere, “Öyle olacak” diye yanıt veren İşler, basın mensuplarının duygu ve düşüncelerini sorması üzerine “Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa” diyerek okuldan ayrıldı.

WILMA ELLES

wilma-elles-1
Hayatımda ilk defa oy kullandım. Çok heyecanlıydım #oyver Türkiye için!

wilma-elles-ic-3
HALİT ERGENÇ – BERGÜZAR KOREL

halit-ic-2
Hayırlı olsun dileğinde bulundular

 


Halit Ergenç, anayasa değişikliği referandumunda oyunu kullanmak için eşi Bergüzar Korel ile birlikte Etiler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine geldi. Vatandaşlar ünlü çifte yoğun ilgi gösterdi. Eşi ile birlikte oy kullanacağı sandığa gelen Ergenç, kimlik kontrolünden sonra oyunu kullandı. Oy verme işlemi sonrasında Bergüzar Korel, mührü unutunca görevliler tarafından uyarıldı. Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan oyuncu Halit Ergenç; “Hayırlısı olur inşallah. Önemli bir gün. Herkesin bütün değerlerini ve gelecek düşüncelerini ortaya koyup, adam akıllı düşünerek karar vermesi gereken bir gün. Herkes kararını vermiştir, bugüne kalmaz” dedi. Bergüzar Korel de hayırlı olmasını diledi. Oy verme işlemi sırasında mührü unutması hatırlatılınca Korel güldü.

halit-ic
TÜRKAN ŞORAY

turkan-sorayAJDA PEKKAN

ajda-pekkan

FATMA GİRİK SANDIĞA ANNESİYLE GELDİ

Geçtiğimiz Kasım ayında kalça rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan ve kalça protezi ameliyatı geçiren 75 yaşındaki usta sanatçı Fatma Girik, hasta yatağından kalkıp 94 yaşındaki annesi  Münevver Girik Dukav’la birlikte oy kullandı. Yürüyemez hale gelince kalçasından ameliyat olan Yeşilçam’ın efsane oyuncusu Fatma Girik, taburcu olduktan sonra evinde düştü ve kalçasına takılan protezi kırdı.

fatma-girik-ic-3İkinci kez ameliyat olan Fatma Girik 6 ay İstanbul'da kaldıktan sonra oy kullanmak için ilk uçakla Bodrum'a geldi. Torba Mahallesi’nde 1251 nolu sandıkta oy kullanan Fatma Girik'in güçlükle yürüdüğü gözlendi. Girik'in annesi 94 yaşındaki Münevver Girik Dukav da oy kullandı.

 

fatma-girik-icRahatsızlığı hakkında bilgi veren Girik, “Bir hafta içerisinde iki kez ameliyat oldum. Kalçada kireçlenme olmuş onu temizlettim. Çıktığımda sapasağlamdım. Eve gittim yürümeye başladım, evde ayağım bir kayınca kalçadan ayağıma kadar büyük bir sıkıntı yaşadım. İki kere ameliyat üst üste ondan sonra koştura koştura geldik oyumuzu kullanacağız. Hemen kalktık geldik. Annem de hasta ben de hastayım ama geldik oyumuzu kullanmaya” dedi.

fatma-girik-ic-2

Fatma Girik, oyunu kullandıktan sonra Torba Mezarlığına giderek hayat arkadaşı Memduh Ün’ün mezarını ziyaret etti. Elleriyle Ün'ün mezarını sulayan Girik, dua ettikten sonra mezarlıktan ayrıldı.

fatma-ic-yTOLGA SAVACI

tolga-savaci
Yeşilçam’ın yakışıklı oyuncularından Tolga Savacı gibi ünlü isimler de oylarını Beşiktaş Tevfik Fikret İlkokulu'nda kullanarak vatandaşlık görevlerini yerine getirdi.

SARP LEVENDOĞLU

sarp-levendoglu-ic
Referandum için oyunu kullanan ünlü oyuncu Sarp Levendoğlu, “Vatandaşlık görevimizi yaptık, evimize gidiyoruz. Başka da bir şey söylemeyeceğim” dedi.

OĞUZHAN KOÇ

oguzhan-koc-ic Vatandaşlık görevini yerine getirmek için sandık başına geldiğini ifade eden Oğuz Koç, “Heyecanlıyız, ülkenin önemli kararlarından biri bizde geldik görevimizi yaptık, oyumuzu kullandık. Ülkemiz için en güzeli neyse o olsun” şeklinde konuştu.

İBRAHİM TATLISES

tatlises

 

İbrahim Tatlıses: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak görevimi yerine getirdim, siz de görevinizi yerine getirin, ricamdır…

esraerol

Esra Erol: Oyumuzu verdik şimdi miskinlik zamani

sevkercoruh

Şevket Çoruh: Oy kullanıldı.

demet

Demet Akalın: Gece Sahne 4 bitti. Ben erkenden vatandaşlık görevime yola…

badeiscil

Bade İşçil: Koyduk oyu sandığa…

mustafaceceli

Mustafa Ceceli: Demokratik tercih hakkınızı kullanmak için lütfen sandıklara gidiniz. Huzurlu ve saygılı bir seçim ortamı olması dileğiyle…

tugbaozay

Tuğba Özay: Vatandaşlık görevimi yaptım… Haydi hayırlısı olsun.

cemyilmaz

Cem Yılmaz oy vermeye elektrikli bisikletiyle geldi.

ibrahimkutluay-belcimbilgin

İbrahim Kutluay, Belçim Bilgin ve Candan Erçetin oy kullandı.

ceyda

Ceyda Düvenci: Hadi hemen oy vermeye…

pinar-altug-ictuba

Tuba Büyüküstün: Günaydın. Bugün #oykullanın hadi #oykullan güzel bir gün dileğiyle…

ece

Ece Uslu: Oyumu kullandım. Vatan’a Millet’e Hayırlı olsun!

BERNA LAÇİN

berna-lacin-ic

ata
hadise-55
sevval-sam

ece-erkenbetul-demirozcan-deniz

 

 

 

 

Son güncelleme: 18:29 - 16.04.2017