Sözcü Plus Giriş

Venezuela lideri Maduro, Nusr-Et’te yemek yedi

Yaptığı tuzlama hareketiyle bir anda dünya çapında bir fenomen haline gelen etçi Nusr-Et mekanında birbirinden ünlü isimleri ağırlamaya devam ediyor. Nusret'in son ziyaretçisi Venezuela devlet başkanı Nicolas Maduro oldu.

null
Güncellenme: 12:12, 18/09/2018

Maduro, Çin’e yaptığı resmi ziyaretin ardından İstanbul’a uğradı. Maduro, eşi Cilia ile birlikte İstanbul’da geçirdiği iki saati Nusr-Et’te et yiyerek değerlendirdi. Sosyal medyada paylaştığı videolarla dünya çapında üne kavuşan kasap ve şef Nusret Gökçe, Maduro ile çektiği videoları sosyal medya hesaplarından paylaştı. Videolardan birinde Gökçe, Maduro ve eşine yemek servisi yaparken görülüyor. İkinci videoda da Maduro, üzerinde adının yazılı olduğu bir kutudan aldığı puroyu içiyor.

maduro

Ülkedeki tepki karikatürlere de yansıdı. Nusret’in tuzlama hareketini anımsatan karikatür ile Maduro’ye tepki gösteriliyor.

Çin ziyareti sonrası ülkesine dönmeden önceki iki saatini İstanbul’da geçiren Venezuela Devlet Başkanı bu süreyi Nusret’in sahip olduğu Kapalıçarşı’daki mekanda geçirmeyi tercih etti. Bizzat Nusret Gökçe’nin hizmet ettiği Venezuela Devlet Başkanı Maduro, bu süre zarfında keyifli vakit geçirdi ve hatta bir ara yanında taşıdığı özel purolarından birini yakarak bu şekilde görüntü verdi. Kendisi için tahsis edilmiş özel araçlarla oluşturduğu konvoyla Kapalıçarşı trafiğini de alt üst eden Maduro, buradaki pahalı etlerin tadına baktı. Ülkesinin medyasına da yansıyan bu görüntüler sonrasında ekonomik krizden geçen Venezuela vatandaşları tepkilerini sosyal medya hesaplarından dile getirdi.

Maduro, tepkiler üzerine bir açıklama yaparak, Nusret’in sempatik ve neşeli olduğunu dile getirerek, Venezuela’yı sevdiğini söyledi.

Yayınlanma Tarihi:07:22,