Yalaza 3. bölüm fragmanı yayında! Açılmaması gereken sandık açılıyor

Bu akşam Yalaza dizisinin 3. bölümünde neler olacak? B akşam ekrana gelecek dizide herkes hazinenin peşine düşüyor. Bakalım hazine bulunacak mı? İbrahim'in emanet sandığının içinden ne çıktı? Açılmaması gereken sandık açılıyor. Yapımcı ve yönetmen Osman Sınav ve mizah dünyasının usta ismi Hasan Kaçan'ı bir araya getiren ‘Yalaza’nın 3. bölüm fragmanı yayınlandı. Yalaza'nın son bölümünde neler olmuştu? Yalaza yeni bölümde neler olacak?

Yalaza 3. bölüm fragmanı yayında! Açılmaması gereken sandık açılıyor

TRT'nin yeni dizisi Yalaza'nın 3. bölümü bu akçam yayında olacak. Dizi, Adapazarı Taraklı’da doğup büyümüş beş çocuk babası, dört yetişkin kızı, afacan küçük oğlu ve evin etrafında kasap kedileri gibi dolanan damat adayları dışında pek bir sıkıntısı olmayan İbrahim’in hikayesini anlatıyor. Peki Yalaza dizisi 3. bölümde neler olacak? 3. bölüm yeni fragmanı yayınlandı. İşte ayrıntılar…

yalaza-3-ic

YALAZA NE DEMEK?

Yalaza, Adapazarı Taraklı’ya özgü bir anlatım sanatı. Günümüz tabiriyle birini ‘işletmek’ de denilebilir. Canı sıkılan, bezgin kişilerin yüzünü güldüren yalaza, zor zamanların da sığınağı. Yalaza, deyim yerindeyse insanı uyandıran, daha özenli ve duyarlı olmaya davet eden adeta toplumsal bir sanat.

yalaza-3-ic1

YALAZA ÖZET

52 yaşında, Taraklı doğumlu marangoz İbrahim Akartürk. Dört yetişkin kızını, afacan küçük oğlunu, bunamaya başlamış bir türlü ölmeyen babasını ve evin etrafında kasap kedileri gibi dolanan damat adaylarını saymazsak, pek bir sıkıntısı yok. Ta ki, hayatının o “en önemli gün”ü gelene kadar. Karısını kaybedeli 10 sene olan İbrahim, babasının ve ahalinin zoru ile, sevmediği bir kadına, Nalan’a talip olur. Ancak, hayatı yemek tenceresinden gören Nalan’ın ikram ettiği bir mantar, İbrahim’teki bir alerjik reaksiyonu tetikler, geçici bir felç durumu yaşar. Üstelik tam da o anda, Taraklı’ya henüz gelen Alev, arabasıyla İbrahim’e çarpar. Öldü sanılan İbrahim, tezcanlı hemşehrilerinin gazıyla musalla taşına konur. Bu, İbrahim’in öldüğü gündür! Ama aynı zamanda dirildiği gündür bu: çünkü Alev’i yıllar sonra ilk defa o gün görür. Hayatının aşkı, yaşamadığı her şeyi simgeleyen, yeni bir soluk, yeni duygular ve yaşamak için yeni bir sebep. İbrahim’in hayatı, bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır. Basit bir marangozdur, ama şimdi organik tarım yapan, laptopundan tarım borsasını izleyen bu şehirli kadına aşıktır. Dört yetişkin kızı, üç uçuk damat adayı, ikide bir karakollardan topladığı bunak babası, ele avuca sığmaz küçük oğlu ve peşini bir türlü bırakmayan Nalan. Taraklı’lı bu “Çağdaş Nasrettin Hoca”nın etrafında da çılgın bir topluluk var: Alman kahveci Helmut, Deli Kezban, Milliyetçi Fatih Weissmüller… Mafyacılık oynayan Oral Abi, yardımcısı İsmail… Sarhoş Postacı Asil… Kazıkçı arsa spekülatörü Yaşar… Falcı Nazmiye ve diğerleri… İbrahim’in başına gelen, “pişmiş tavuğun başına” gelmeyecek ve bu çılgın korodan, insanın kanını kaynatan bir ritm çıkacak: YALAZA!..

Yalaza dizisi konusu ve oyuncuları Yalaza'da kim kimdir? İlginizi Çekebilir Yalaza dizisi konusu ve oyuncuları Yalaza'da kim kimdir? Yalaza Dizisi'nin 2. bölüm 2. fragmanı yayınlandı! İlginizi Çekebilir Yalaza Dizisi'nin 2. bölüm 2. fragmanı yayınlandı!