Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
2019’un dikkat çeken güzergâhları
2019’un dikkat çeken güzergâhları
Her yıl  bambaşka tatil planları ve hayalleri kuruyoruz, ancak artık seyahat algısı popüler rotalardan uzaklaşıyor ve adı daha az duyulmuş yerlere kayıyor. İşte FEST Travel tarafından yapılan kısa bir anket sonucunda ortaya çıkan 2019’un en çok dikkat çekebilecek altı güzergâhı...
Seyahat 13 Şubat 2019 - 14:54

KAYIP KITA MADAGASKAR

Madagaskar doğal güzellikleri ve başka hiçbir yerde görülemeyecek canlıları ile keşfedilmeyi bekleyen bir kayıp kıta. Afrika kıtasına bağlı bir ada ülke konumunda olup, kıtanın doğu kesiminde Hint Okyanusu’nun batı kısmında yer alan Madagaskar adası, dünyanın dördüncü büyük adası konumunda.

Adada UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan 2 yer bulunuyor: Piton de la Fournaise ve Aapravasi Ghat. Madagaskar üzerindeki bitki ve hayvan türlerinin %90'ı dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmuyor. Biyolojik çeşitlilik alanında dünyanın önde gelen bölgelerinden bir konumunda olan Madagaskar’ı ziyaret etmenin unutulmaz tecrübeler kazandıracağına şüphe yok.

HAKKARİ-ŞIRNAK-CİZRE

Yüksek ve haşmetli dağları, derin vadileri, buzul gölleri ve dorukları, yüksek şelaleleri, sarp yamaçları, rengarenk ot ve çiçeklerle bezenmiş kırları ile Hakkâri ve çevresinde görmeniz gereken pek çok tarihi eser de bulunuyor.

Dünyadaki en geniş taş köprü olma özelliğiyle ortaçağdan günümüze kalmış görkemli bir Artuklu eseri olan Malabadi Köprüsü, Anadolu’nun en eski mağara yerleşimlerinden biri olarak kabul edilen Hasuni Mağaraları ve Kabri Rakka’da olan evliya olarak bilinen bir çobanın her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Veysel Karani Türbesi bu eserlerden sadece bir kaçı…

ETİYOPYA

Hem Omo Vadisi hem de klasik güzergâhı ile Etiyopya keşif tutkusu ile beslenen gezginlerin göz ardı edemediği bir adres. 2019'da da bu özelliğini koruyacak gibi. Afrika'nın bu şaşırtıcı ülkesini keşfetmek için bu yıl harekete geçebilirsiniz…

UMMAN

Efsanevi denizci ve kâşif Sinbad'ın ülkesi yavaş ve sessizce gezginlerin dikkatini çekmeye devam ediyor. 2018'de Umman Havayolları’nın da resmi olarak ülkemize ofis açmasıyla birlikte Umman'a ilgi çok daha artmış durumda.

Arabistan Yarımadasının incisi, dipsiz çöl denizleri, büyüleyici sahilleri, dramatik dağları ve merak uyandıran tarihi ile Umman'ı bu yıl seyahat rotanıza eklemeyi düşünebilirsiniz.

PAKİSTAN

Renkli kamyonlarının heybeti, sıcak insanları ile Pakistan çok az gezginin görme fırsatı yakalayabildiği bir ülke. Hiç şüphesiz adı az duyulmuş yerler listesinin de en önemli güzergâhı. İndus Vadisi'nin efsanevi görkeminin, Pakistan'ın coşkusunun ve eşsiz kültürünün gezginlerin dikkatini çekeceği aşikâr.

Bu güzel ülkede de UNESCO Dünya Mirası Listesi'nden 4 yer var: Takşaşila Antik Kenti, Lahor Kalesi ve Şalimar Bahçeleri, Mohenco Daro Antik Kenti ile Makli Tarihi Anıtları..

ROMANYA

Avrupa'nın göz ardı edilen ülkelerinden biri Romanya. Oysaki kültürü, coşkusu ve renkliliği ile nefes kesiyor, her gideni hayrete düşürüyor ve ‘bu kadar yakında olan bir yere neden daha önce gitmedim' dedirtiyor. Drakulas'ı, Gotik mimarisi, tıka basa tapınakları, Tuna Deltası'nın güzelliği, Avrupa'nın en iyi korunmuş vahşi yaşamı ile hemen yanı başımızdaki bu ülkeye belki de bir şans verme zamanı gelmiştir.

Tüm bu güzergâhları ise, yıllardır bu rotalara seyahat düzenleyen FEST Travel bünyesindeki tecrübeli rehberlerle keşfedebilirsiniz.