Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çeşme semalarında görsel şölen
Çeşme semalarında görsel şölen
İzmir'in Çeşme ilçesinde, belediyenin '9 Durak 9 Deneyim Projesi' içinde yer alan ve bu yıl 2'ncisi düzenlenen 'Reisdere Uluslararası Uçurtma Festivali'nde, birbirinden ilginç uçurtmalarla gökyüzü renklendi.
Seyahat 14 Mayıs 2018 - 13:28

Çeşme Belediyesi’nce 12- 13 Mayıs günlerinde, Reisdere Mahallesi’nde gerçekleştirilen 2’nci Reisdere Uluslararası Uçurtma Festivali’ne, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Martı Uçurtma Kulübü tarafından destek verildi.

i10Almanya, İtalya, Fransa, Belçika ve Endonezya’dan profesyonel uçurtmacılar, önemli bölümünü kendileri tasarladıkları farklı uçurtmalarıyla gökyüzünde görsel şölen sundu.

i6Festivalden 1 gün önce profesyonel uçurtmacılar tarafından çocuklar için uçurtma yapımı atölyesi düzenlenirken, çocuklar da kendi yaptıkları uçurtmaları ve Çeşme Belediyesi’nce ücretsiz olarak dağıtılan uçurtmaları festival boyunca uçurarak, doyasıya eğlendi.

i2Festival alanına gelen aileler de çocukların eğlencelerine ortak oldu.

i1Yüzlerce uçurtmanın gökyüzünde oluşturduğu görsel şölen, katılımcılar tarafından cep telefonu kameralarıyla kaydedildi.

i4Festival boyunca aileler ve çocuklar, uçurtma uçurarak, stres atarken, yüzlerinden gülümseme eksik olmadı.

i5Çeşme Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Dalgıç, festival kapsamında, Reisdere sakinlerinin açtıkları stantları Reisdere Mahallesi’nin muhtarı Feridun Akar ile birlikte tek tek dolaştı.

i3Festival alanında uçurtma uçuran ailelerin bu keyfine de ortak olan Başkan Dalgıç, çocuklarla yakından ilgilendi.

DHA

Son güncelleme: 13:29 - 14.05.2018