Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ejder Vadisi keşfedilmeyi bekliyor
Ejder Vadisi keşfedilmeyi bekliyor
Erzurum'un Oltu ilçesine bağlı Güzelsu Mahallesi kırsalında bulunan Ejder Vadisi, görenleri hayran bırakıyor. Peri bacası ve insan yüzü şekilleri gibi çok farklı oluşumların yer aldığı kayalıklar, ziyaretçileri şaşırtıyor.
Seyahat 6 Mart 2018 - 10:47

Ejder Vadisi’ni arkadaşlarıyla birlikte doğa yürüyüşü yaparken, keşfettiklerini belirten Osman Aslan, “Bu muhteşem manzarayı yürüyüş sırasında, tesadüfen keşfettik. Buraya hayran kaldık. Herkesin görmesi ve bu bölgenin turizme kazandırılması gerekiyor.” dedi.

p6Aslan, doğma-büyüme Erzurumlu olduğu ve sürekli doğa yürüyüşleri yaptığı halde bu bölgeden hiç haberi olmadığını belirtti.

p3Oltu ilçesi ile Ardahan yolu üzerindeki Güzelsu Mahallesi merasında bulunan Ejder Çiftliği kırsalında oldukça ilginç kayalıklar bulunuyor.

p4Amerika Birleşik Devletleri’nin güneybatısında kalan Arizona’yı anımsatan bölge, aynı zamanda Erzurum’un Narman ilçesindeki peri bacalarına da benziyor.

DHA