Sözcü Plus Giriş

Uzungöl’e seyir terasından bakılacak

Trabzon'un Çaykara ilçesinde dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl'de hakim tepede yapılan, 300 metrekarelik gezinme alanı bulunacak seyir terası inşaatında sona gelindi.

Güncellenme: 12:03, 15/11/2017
Uzungöl’e seyir terasından bakılacak

u2Bölge turizminin göz bebeği konumunda olan ve her yıl binlerce turist tarafından ziyaretçi akınına uğrayan ve son günlerde imar kirliği tartışmalarıyla gündemde olan Uzungöl’de yapımına başlanana seyir terası inşaatının yüzde 80’i tamamlandı.

u3Ziyaretçilerin gölü yüksek bir noktadan görebilme imkanına sahip olabileceği, çelik konstrüksiyon üzerinde ahşap kaplamayla yapılan seyir terasında 300 metrekarelik gezinme alanı da bulunacak.

u4Uzungöl´ü ziyaret edenlerin görsel ihtiyaçlarını karşılamak ve güzel noktadan seyredilmesini sağlamak için özel çalışmayla tasarlanan seyir terası çalışmaları sırasında çevredeki ağaçların yanı sıra doğal yaşamın da korunduğu belirtildi.

u5Toplam maliyeti 510 bin lira olan seyir terasının kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacağı bildirildi.

UZUNGÖL

u6Çaykara İlçesi’ne 20 kilometre mesafedeki bin 250 metre yükseklikte yer alan doğal güzellikleriyle Doğu Karadeniz’in gözde turizm merkezi olan Uzungöl, yüksek dağ peyzajı ve yayla ekosistemiyle orman ekosisteminin birlikte yer aldığı ‘tabiat harikası’ bir yer olması özelliğiyle öne çıkıyor.

u7Tabii ve kültürel değerlerin var olması nedeniyle 1989 yılında Tabiat Parkı ilan edilen Uzungöl, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. 500 bin metrekare alana sahip olan göl, alabalık ve sazan balığına da ev sahipliği yapıyor.

DHA

İlginizi ÇekebilirBuzul Gölü'nde yüzme şenliğiBuzul Gölü'nde yüzme şenliğiİlginizi ÇekebilirTürkler eşlerini yalnız tatile göndermiyorTürkler eşlerini yalnız tatile göndermiyor