Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
2018’de takip edilmesi gereken 3 sergi
2018’de takip edilmesi gereken 3 sergi
Moda, günümüzde sadece podyumlarda ya da sokaklarda olmuyor. Moda içerikli sergiler, günümüzde giderek geniş kitlelere ulaşmaya, kendine yer edinmeye başladı. Dünyaca ünlü modaevlerinin dışında, kişiye özel ve nostaljik sergiler de büyük ilgi görüyor. İşte 2018'de görülmesi gereken moda sergilerinden üçü...
Moda 15 Ocak 2018 - 13:10

Yırtık giysiler sergilerde de yükselişte
Mayıs ayında New York FIT Müzesi’nde açılması beklenen Fashion Unraveled sergisi, giyimdeki noksanlık ve bilinçli kusura odaklanıyor. Kullanımdan kaynaklanan eskime kadar, son yıllarda tercih edilen yırtık giysilerin yükselişine odaklanan sergi, 2018 Kasım ayına kadar görülebilir.
yirtik-trikoDinin moda sektöründeki etkisi
New York Metropolitan Müzesi’nin bu yıl gala konusu Voğue Genel Yayın Yönetmeni Anna Wintour tarafından seçildi. Fashion and Religion olarak belirlenen sergide dinlerin moda sektöründeki etkisinin irdelenecek. Henüz tarihi belli olmayan temanın, şimdiden tartışma yaratacağı konuşuluyor. Sergide Dolce & Gabbana ve Jean Paul Gaultier gibi tasarımcılar tarafından koleksiyonlarında kullanılan farklı inançların sembolleri giysilerde görülebilecek.

Dolce & Gabbana'nın 2013 sonbahar kış koleksiyonu

Dolce & Gabbana’nın 2013 sonbahar kış koleksiyonu

50 yıllık giysiler gün yüzüne çıkacak
Her daim moda dünyasına etki etmeyi başaran ünlü ressam Frida Kahlo’nun gardırobunda yer alan kıyafetlerin yer alacağı Frida Kahlo’s Wardrobe sergisi, 16 Haziran’da açılacak. Sanatçının 50 yıl kapalı kalan evinde bulunan giysilerinden oluşacak sergi, Victoria & Albert Müzesi’nde sergilenek.
frida1